Dejvis Kup: Pobeda đokovića za 1:0!

Srpski teniser Novak đoković doveo je reprezentaciju Srbije u vođstvo od 1:0 u prvom meču plej-ofa za popunu Svetske grupe Dejvis kupa sa Australijom. đoković je posle 2 sata i 24 minuta igre bio bolji od australijskog tenisera Pitera Luščaka sa 3:0, po setovima 6:1, 6:4, 6:2. U sledećem meču Janko Tipsarević igraće sa Lejtonom Hjuitom.

Najbolji srpski teniser je pred 20.000 gledalaca u Beogradskoj Areni bez većih problema ostvario pobedu na vrlo problematičnoj podlozi.

đoković je prvi set počeo odlučno i u svoja četiri servis gema izgubio je samo jedan poen, a tri ih je završio as servisima. Svoj četvrti servis gem i poslednji u prvom setu, osvojio je vinerom. Naš teniser je tek posle 16 poena na svoj servis, izgubio prvi poen.

Posle 16 poena na svoj servis, izgubio je jedan. U drugom setu Novak je malo popustio i dozvolio protivniku da napravi brejk, ali se vratio u meč i rešio je set u svoju korist 6:4, posle sat vremena borbe.

đoković je odmah na startu trećeg seta napravio brejk i posle svog servisa vodio sa 2:0. Pri rezultatu 3:2 u setovima za đokovića, Luščak je imao nekoliko prilika da napravi brejk za 3:3 ali je naš teniser ipak došao u vođstvo od 4:2, a ubrzo zatim i brejkom stigao do rezultata 5:2.

Novak đoković je iskoristio psihički pad svog protivnika i dobrim servisom došao do pobede i vođstva Srbije nad Australijom od 1:0.