Remi ravan pobedi

Vesti
Asmir Kadrić pogađa za 2-2

U sedmom kolu Prve lige NSW Beli orlovi su doneli veliki bod sa gostovanja uvek neugodnom razvojnom timu Vonderersa. Protiv najtalentovanijih igrača jednog od najvećih australijskih klubova, posle velikih uzbuđenja bilo je 2:2.

Početak utakmice nije bio dobar za naš tim. Veći posed lopte Vonderersi su u 15. minutu pretočili u vođstvo – kada je nakon loše intervencije odbrane Orlova, naše gore list Jakov Malbaša odigrao povratnu loptu za Aleksa Badolatu – 1:0 .

Čekalo se punih pola sata igre na prve šanse za Orlove. Šon Iv je u roku od dva minuta dva puta tukao preko gola domaćina. Zatim je pokušao i Eron Piterson, ali je golman rivala iščupao loptu iz rašlji svog gola.

Međutim, dominaciju na sredini terena domaći su iskoristili da udvostruče prednost u 41. minutu. Nakon kornera Mark Nata je efektno glavom s ivice peterca zakucao loptu iza Hronopulosa za 2:0.

Drugo poluvreme je nastavljeno u istom ritmu – mladi tim Vonderersa je imao više od igre, ali bez konkretnih šansi. S druge strane, naši fudbaleri su pokušavali da se oslobode pritiska rastrčanih domaćina.

Džered Vajli je bio najsvetlija tačka u redovima Boniriga u prvih sat igre, jer je po desnom boku uspeo da neutrališe sve napade domaćih, a neretko se uspešno priključivao u fazi napada.

U 60. minutu odigrao se ključni detalj meča. Domaći igrač Aleks Bonetig je namerno oborio Pitersona koji je imao otvoren put ka golu i zaradio direktan crveni karton. Od tog momenta kao na traci su se ređale šanse za Bonirig.

U igru su ušli Radovan Pavićević i Brendon Stojčevski, a zatim i Andrija Mandić, kojem je ovo bila prva ligaška utakmica u dresu najvećeg srpskog kluba u Australiji.

Posle dobrih prilika za Kadrića i Gotijea počeo je žestok finiš srpskog tima. U 75. minutu nakon centaršuta Pavićević je primio loptu i ostavio je Pitersonu koji je doslovce uneo loptu u mrežu za 2:1. Nakon nekoliko neuspelih pokušaja, u nadoknadi vremena Kadrić je bio najspretniji u velikoj gužvi i poluvolejom poravnao na 2:2.

Mogao je Pavićević u petom minutu nadoknade da donese totalni preokret, ali je za malo bio neprecizan.

Ovaj remi će sigurno pomoći Orlovima da podignu samopouzdanje pole nekoliko neubedljivih igara i skromnih rezultata. Prvu priliku da pokažu da su zaista prevazišli krizu imaće u subotu (19.00), kada u Bonirigu dočekuju komšije iz Južnog distrikta, SD Rajderse.

Prva liga NSW

Rezultati 7. kola: Vonderers – Beli orlovi 2:2, NWS Spirit – N.Tajgers 2:3, Hils Junajted – Hakoa 3:1, St. Džordž FC – Mauntis 1:2, Spartans – CK Mariners 2:0, St. Džordž Siti – Rejders (sinoć).

1. N. Tajgers 7 6 1 0 30:9 19

2. Mauntis 7 4 1 2 15:11 13

3. CK Mariners 7 3 2 2 11:10 11

4. St. Džordž S. 6 3 2 1 10:7 11

5. Vonderers 7 3 1 3 23:14 10

6. Beli orlovi 7 2 3 2 10:9 9

7. NWS Spirit 7 2 2 3 7:9 8

8. Hakoa 7 2 2 3 8:13 8