Bonirig u slobodnom padu

Vesti
Eron Piterson (Bonirig) je teško dolazio u šanse

Kriza igre i rezultata drma Bele orlove uz Boniriga. Posle neočekivanog poraza kod kuće od Rejdersa, Orlovi su poklekli i na gostovanju protiv Blektaun Spartansa i produžili crnu seriju na pet uzastopnih utakmica bez pobede – 2:0 (1:0).

Od samo početka Spartansi su diktirali tempo igre, stvarali šansu za šansom i prvi put pogodili mrežu srpskog kluba već nakon 15 minuta igre. Orlovi nikako nisu uspevali da uspostave racvnotežu i da dođu do prilike da ugroze gol gostiju, što su raspoloženi domaćini iskoristili da nastave s dominacijom na terenu.

Igrači Boniriga su se razbudili u pauzi između dva poluvremena i u nastavku zaigrali mnogo bolje. Ekipu su na svojim leđima vukli Piterson, Gotije i Kadrić, koji su i propustili najbolje šanse, najpre na isteku desetog minuta drugog dela igre, a zatim i u 60. minutu.

Sve do 70. minuta Orlovi su bili ravnopravni, a onda je sevnula kontra Spartansa iz koje su domaći udvostručili prednost i stavili tačku na sva nadanja tima iz Boniriga.

Idućeg vikenda, u subotu 14. jula od 19.00 časova, Orlovi na domaćem terenu dočekuju ekipu Sent Džordž Sitija.

Prva liga NSW

Rezultati 8. kola: Blektaun – Beli orlovi 2:0, N. Tajgers – Hakoa 1:2, Rejders – Vonderers 0:3, St. Džordž Siti – Mauntis 2:0, Hils – Mariners 0:2, Spirit – St. Džordž FC 4:1.

1. N. Tajgers 9 6 1 2 32:15 19

2. CK Mariners 9 5 2 2 17:11 17

3. St. Džordž S. 9 5 2 2 16:11 17

4. Vonderers 9 5 1 3 31:15 16

5. Mauntis 9 5 1 3 17:13 16

6. NWS Spirit 9 4 2 3 14:11 14

7. Rejders 9 3 1 5 13:21 10

8. Blektaun 9 3 2 4 11:17 11