Stojanović srušio Orlove

M. N.
Vedran Stojanović (Džilong) je sa dva gola srušio Orlove

Nikako da krene Springvejl Belim orlovima u Trećoj Premijer ligi Viktorije. Proteklog vikenda srpski klub je pretrpeo i šesti poraz u sezoni, ovaj put na domaćem terenu u Kizborou od Džilong Makedonje – 1:2 (0:2).

Da utakmica neće teći u željenom smeru za Orlove bilo je jasno već posle devet minuta igre, kada je iskusni napadač Vedran Stojanović matirao Zamuranisa i doveo goste u vođstvo.

Bivši prvotimac Vestgejt Sinđelića je bio izuzetno rasoložen za igru, pa je ubrzo posle prvog postigao i drugi pogodak. Igrao se 36. minutu kada je plavokosi napadač zapečatio sudbinu domaćih.

Uspeli su Beli orlovi u nastavku da dođu do igre i da počnu da prete gostima, ali su njihovi napadi ponovo ostali bez završnice.

Još jednom se pokazalo da je realizacija glavna boljka Springvejla ove sezone, jer ako se izuzme ubedljiva pobeda protiv Balarata, u proseku ne uspev aju da postignu gol na svakoh utakmici. Ipak, tri minuta pre kraja iz opravdano dosuđenog penala Kvin je bio precizan i uspeo samo da ublaži poraz.

Trener Darko Đuri je izveo sastav: Zamuranis, Nikolić, Podaridis, Latsis, Kubenko, Paulino, Kecojević (Grujić 70), Bendžamin (Vranešević 70’), Kvin, Lujić, Husaini (Manual 83’).

I u susretu mladih timova pobedila je Makedonija – 4:2 (2:2). Mladi tim Springvejla je deseti na tabeli sa šest bodova (dve pobede i šest poraza).

Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima protiv Nanavading Sitija, u subotu 14. maja od 15.00 časova.

NPL3 Viktorija

REZULTATI 8. kola: Boks Hil – Nanavading Siti 0:3, Vestern Junajted – Preston Lajons 0:3, Melburn Viktori – Balarat Siti 6:0, Melburn Siti – Vitlsi Rejndžis 4:1, Beli orlovi – Džilong Makedonija 1:2, Davton – Nort Sanšajn 4:1.

1. Melburn S. 8 6 1 1 20:8 19

2. Preston L. 8 5 2 1 15:5 17

3. Viktori 8 5 2 1 18:10 14

4. Vestern J. 8 4 1 3 15:13 13

5. Nort Sanšajn 8 4 0 4 14:11 12

6. Nanavading S. 8 4 0 4 10:12 12

7. Džilong 8 4 0 4 9:15 12

8. Davton 8 2 4 2 14:12 10