Sudija režirao poraz Dajanele

pixabay.com

Ni prednost od 2:0 nije bila dovoljna da Beli orlovi iz Dajanele osvoje makar bod u derbiju kola Prve lige Zapadne Australije protiv Džunadlup Junajteda.

Zahvaljujući pristranom suđenju, srpski klub je ostao s dvojicom igrača manje na terenu i pretrpeo je bolan poraz – 2:3.

Orlovi su poveli golom defanzivca Lopandze u 13. minutu i prednost su uspeli da udvostruče u periodu kada su već imali igrača manje zbog isključenja Kristijana Despotovoskog u 53. minutu. Na 2:0 povećao je Talimdžioski deset minuta kasnije.
Međutim, kako je vreme odmicalo, kvalitetni gosti su počeli da koriste brojčanu prednost i u periodu od 71. do 79. minuta čak tri puta pogodili mrežu Pilkaridisa i preokrenuli rezultat u svoju korist.

Orlovi se posle tri kola nalaze na poslednjem 12. mestu na tabeli sa samo jednim bodom i gol razlikom 5:10. Takođe po jedan bod imaju desetoplasirani Kvins i jedanaesti Rokingem Siti.

U narednom kolu ekipa Dajanele gostuje velikim sportskim prijateljima, ekipi Forestfild Junajteda. Meč je na programu u subotu, 16. aprila od 17.00 časova.

Vestgejt posustao

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića su proteklog vikenda odigrali ispod svog nivoa, što je ekipa Lalor Sloge znala da kazni i nanese im prvi poraz u sezoni – 3:2 (2:2).

Srpski tim je posle pola časa igre uspeo da za samo tri minuta anulira prednost rivala golom Žorića i da zatim preokrene rezultat preko Nikolića.

Međutim, samo što su domaći drugi put krenuli s centra, rezltat je ponovo izjednačen.
Sredinom nastavka je Sloga povela i do kraja sačuvala gol prednosti. Imao je istina Nikolić lepu priliku u poslednjem minutu, ali nije bio precizan.

Sinđelić je igrao u sastavu: Santilli, Gilmor (Jang 55’), Stat, Džurkić, Međedović, Sarbin (Gasparis 46’), Portiljo (Mekrej 62’), Nikolić, Kanel (Talevski 62’), Žorić, Dejvis.

Rezervni timovi su u uvertiri odigrali nerešeno 3:3 (3:1).

U idućem kolu fudbaleri Sinđelića igraju kod kuće u Ardieru, u petak 15. aprila od 20.30 časova, protiv Mil Parka.

DRUGA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 4. kola: Lalor Sloga – Sinđelić 3:2, Apfild – Džilong 2:1, Morland Junajted – Hopers Krosing 1:2, Altona Ist Finiks – Albion Rovers 2:0, Mil Park – Hjum Junajted 4:0, Vestern Sabarbs – Eping Siti 2:0.
1. Apfild 4 4 0 0 7:2 12
2. Mil Park 4 3 1 0 10:2 10
3. Albion R. 4 3 0 1 8:3 9
4. Hopers K. 4 3 0 1 8:6 9
5. Sinđelić 4 2 1 1 12:8 7
6. Altona Ist 4 2 1 1 4:3 7
7. Lalor Sloga 4 2 0 2 5:6 6
8 Eping Siti 4 1 0 3 4:6 3