Srbija se igrala

Vesti
Nezadrživi Maksim Ilić

Ceh za neočekivani poraz Ficroj Siti Srbije u prethodnom kolu, proteklog vikenda platila je ekipa Mazenoda.

Poslednjeplasirani tim na tabeli Prve lige Viktorije dobro je osetio svu snagu ekipe Nika Kovačevića, koja je u naročito furioznom stilu odigrala prvih 20 minuta drugog poluvremena, tokom kojih je postigla tri gola – 5:1 (1:0).

Prvi deo susreta fudbaleri najstarijeg srpskog fudbalskog kluba u Viktoriji priveli su kraju samo sa golom prednosti, zahvaljujući golu Lisa još u 12. minutu.

Međutim, u nastavku su se razgoropadili i golovima Maksima Ilića u 50, Damira Stoilovića u 58. i Miloša Ilića u 65. minutu dotukli nedoraslog rivala.

Do kraja meča je domaćin najpre uspeo da smanji u 90. minutu, da bi u nadoknadi vremena Lorenspostavio konačnih 5:1.

Trener Kovačević se odlučio za sastav: Valese, Pavasović, Lakić, Ospina (Lorens 72’), Stoilović (Ičigi 72’), Maksim Ilić, Dos Santos, Lis, Miloš Ilić, Milojević, Pimenta (Hadžinikolaidis 60’).

U predigri je rezervni tim Ficroj Siti Srbije pobedio sa 5:2 (2:1).
Sledeću utakmicu Srbija igra na domaćem terenu u Ričmondu protiv Morningtona. Meč je na programu u subotu, 16. aprila od 18.15 časova, a duel rezervnih timova je dva sata ranije na terenu Kevin Bartlet Rezerv.

PRVA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 4. kola: Mornington – Bentli Junajted 4:1, Varagul Junajted – Borundara 0:4, Mazenod – Srbija 1:5, Malvern Siti – Kejsi Komets 2:0, Saut Springvejl – Bumaris 0:1, Ričmond – Eltam Redbeks 0:0.
1. Malvern S. 4 4 0 0 11:1 12
2. Borundara 4 4 0 0 10:1 12
3. Srbija 4 3 0 1 13:6 9
4. Mornington 4 3 0 1 11:4 9
5 S. Springvejl 3 2 1 1 12:7 7
6. Komets 4 2 0 2 6:5 6
7. Varagul J. 4 1 0 3 11:11 3
8. Eltam 4 0 3 1 5:6 3