Piterson zadovoljio pravdu

Vesti
Napadač Boniriga Eron Piterson (levo)

Posle dva poraza i dve pobede, ekipa Belih orlova iz Boniriga ostvarila je i drugi remi na startu sezone u Prvoj ligi Novog Južnog Velsa. Očekivalo se više na domaćem terenu protiv Sent Džordža, ali na kraju srpski klub može da bude zadovoljan i bodom, jer je u završnici meča jurio prednost rivala – 1:1 (0:0).

Gosti su pretili već u prvom poluvremenu, ali je iskusni golman Orlova Džejms Hronopulos bio na visini zadatka. Na drugoj strani, najveću opasnost za gol Sent Džordža predstavljao je agilni Džošua Karanc. Najbolju priliku za Bonirig propustio je Šon Iv, kada je sa penala uzdrmao prečku.

Nastavak je doneo takođe izjednačen odnos snaga, sve dok u 70. minutu Sent Džordž nije došao do prednosti posle slobodnog udarca i velike gužbe u kaznenom prostoru Boniriga. Oelovi su od tog momenta svim silama krenuli u napad, što je urodilo plodom već u 75. minutu. Ponovo je strelac za srpski klub bio odlični Eron Piterson, ovaj put na asistenciju Radovana Pavićevića, koji je ulaskom s klupe uneo neophodnu energiju u tim Orlova.

Imala je domaća ekipa priliku i da pobedi, ali je dobar šut Gotije odbranio golman gostiju.

Bonirig je igrao u sastavu: Hronopulos (Figeira 46′), Kujpers, Gil, Šubara (Fejers 87′), Galavej, Vajli, Iv, Karanc (Miler 80′), Gotije (Pavićević 70′), Kadrić, Piterson.

U narednom kolu Beli orlovi gostuju razvojnom timu Vonderersa iz Zapadnog Sidneja. Meč se igra u subotu, 23. aprila od 19.00 časova, u Vonderers fudbal parku u Ruti Hilu.

Prva liga NSW

Rezultati 5. kola: Beli orlovi – St Džordž FC 1:1, N. Tajgers – Rejders 6:0, St. Džordž Siti – Spartans 2:0, Mauntis – Hils 5:0, Hakoa – Spirit 1:1, CK Mariners – Vonderers 4:3.

1. N. Tajgers 6 5 1 0 17:7 16

2. CK Mariners 6 3 2 1 11:8 11

3. St. Džordž S. 6 3 2 1 10:7 11

4. Mauntis 6 3 1 2 13:10 10

5. Vonderers 6 3 0 3 21:12 9

6. Beli orlovi 6 2 2 2 8:7 8

7. NWS Spirit 6 2 2 2 5:6 8

8. Hakoa 6 2 2 2 7:10 8