Orlovi “kljucnuli“ prvi bod

M. N.
Miloš Lujić okružen protivničkim igračima

Fudbaleri Springvejl Belih orlova su tek posle petog odigranog kola u Trećoj Premijer ligi Viktorije upisali prvi bod u takmičarsku tabelu.

Na teškom gostovanju kod Vestern Junajteda srpski klub je odigrao nerešeno 2:2 (0:1), a malo je nedostajalo da zabeleži i pobedu.

Promena trenera posle četiri vezana poraza očigledno je delovala kao šok-terapija za Orlove.

Posle ostavke Artura Kiričijana ekipu je preuzeo njegov dosadašnji pomoćnik i poznato fudbalsko ime srpske zajednice Melburna – Darko Đurić.

Izgleda da je mladi stručnjak znao da pogodi “u žicu” igrače, koji su protiv trenutno drugoplasirane ekipe na tabeli, razvojnog tima člana A-lige, pokazali da imaju potencijal za mnogo više domete od borbe za opstanak.

Beli orlovi su dva puta vodili u ovom susretu i bili su nadomak trijumfa. Aleks Vranešević je načeo mrežu rivala prelepim golom u 18. minutu i tu prednost je ekipa Springvejla umešno branila sve do 70. minuta.

I kada je domaćin izjednačio, srpskom klubu nije trebalo mnogo da ponovo povede. Već u 74. minutu veliko pojačanje Orlova, iskusni napadač Miloš Lujić pogodio je glavom za 2:1, posle sjajno izrađene akcije i centaršuta s desne strane.

Usledila je totalna ofanziva Junajteda i posle ko zna kog kornera zaredom sa desne strane, lopta je pogodila u ruku jednog od igrača Springvejla, a Botik je bio precizan sa penala za konačnih 2:2.

Privremeni trener Đurić je izveo sastav: Zamuranis, Karać (Lacis 89’), Lojanica (Grujić 86’), Podaridis, Kvin, Vranešević (Kubenko 73’), Lujić, Hosaini (Bendžamin 73’), Paulino, Nikolić, Kecojević (Manual 86’).

Mladi primili 13 golova

Mladi tim Belih orlova imao je baš loš dan protiv odgovarajućeg tima Vestern Junajteda. Poraz od 13:2 ostaće zabeležen kao jedan od najtežih u istoriji kluba, a oba pogotka za mladi tim Springvejla postigao je Sebastijan Sekulovski.

Mladi Orlovi su deveti na tabeli sa tri osvojena bola (jedna pobeda i četiri poraza).

Dvomeč protiv Balarata

Springvejl Beli orlovi večeras od 19.30 u gostima igraju utakmicu petog kola Kupa Australije na teritoriji Viktorije, a rival im je Balarat Siti. Protiv istog tima će igrati i u narednom kolu prvenstva, u subotu od 15.00 na domaćem terenu u Kizborou.

Meč će se igrati bez prisustva publike zbog kazne FS Viktorije posle incidenata na utakmici sa Melburn Viktorijem.

NPL 3 Viktorija

Rezultati 5. kola: Vestern Junajted – Beli orlovi 2:2, Balarat Siti – Boks Hil Junajted 3:3, Melburn Viktori – Davton 3:2, Nort Sanšajn – Melburn Siti 0:2, Nanavading Siti – Preston Lajons 3:1, Džilong Makedonija – Vitlsi Rejndžis 1:2.
1. Preston 5 3 1 0 10:5 10
2. Vestern J. 5 3 1 1 10:5 10
3. Melburn S. 5 3 1 1 9:5 10
4. Viktori 5 3 1 1 11:9 10
5. Boks Hil 5 2 2 1 11:7 8
6. Balarat S. 5 2 1 2 9:9 7
7. Nort Sanšajn 5 2 0 2 7:5 6
8. Davton 5 1 3 1 5:5 6