Komšije utišale Bonirig

Vesti
Propuštena šansa Radovana Pavićevića u drugom poluvremenu

U osmom kolu Prve lige Novog Južnog Velsa Beli orlovi iz Boniriga doživeli su neočekivan poraz na svom terenu od komšija SD Rejdersa – 2:3.

Zaključak posle meča je da posle prve trećine sezone Bonirig nikako da krene ka željenom putu, to jest plasmanu u “top 4”, koji bi ih vratio u proširenu Premijer ligu NSW u 2023.

Publika je još pristizala na stadion u Bonirigu kada je Danijel Biter u 4. minutu doveo Rejderse u vođstvo. U sedmom minutu novi šok. Odbrana Boniriga nije dobro reagovala na jednu dugačku loptu, pa je isti igrač matirao Hronopulosa za 2:0.

Orlovi su pokušali da se oporave od ovog ranog šoka, ali do kraja poluvremena nisu stvorili izgledne prilike.

Drugo poluvreme je krenulo u sličnom tonu – gosti su bili konkretniji, a Bonirig se još uvek oslobađao od rano primljenih golova. Slično kao i na prethodnom meču s Vonderersima, Orlovi su “proradili” tek u poslednjih pola sata igre.

Prva šansa viđena je kada je rezervista Radovan Pavićević proigrao Pitersona, koji je izblokiran pred protivničkim golmanom.

Nedugo zatim Piterson je uklizao na oštar nabačaj i sa četiri četiri metra gurnuo loptu ka golu, ali se isprečio golman gostiju Mario Aleksić. U 67. minutu Pavićević je centrirao za Karanca, a ovaj sa ivice šesnaesterca niskim šutem smanjio na 1:2.

Gosti su u 80. minutu umalo povećali prednost iz još jedne kontre, a zatim je publika u Bonirigu ostala u neverici nakon onog što je u sledećem napadu Piterson sa sedam metara šutirao svom snagom, ali je Aleksić, naše gore list, odbranio i akrobacijom sprečio izjednačenje.

Reklo bi se da je sa nekoliko uzastopnih intervencija gostujući golman odredio dalji tok meča.

U 85. minutu i Hronopulos je fenomenalno odbranio oštar šut gostiju, ali sreća nije bila na strani srpskog tima dva minuta kasnije, kada je napadač Rejdersa Džoš Alkorn sa četiri metra nadskočio Hronopulosa i povisio na 3:1.

U nadoknadi vremena Piterson je na drugoj strani sa peterca glavom zakucao loptu za 3:2.

Ispostavilo se da je to bilo sve što je naš tim bio u stanju da uradi. Komšije iz Murbenka, na čijem kormilu je mladi stručnjak Goran Ljuboja, napustile su zadovoljno teren u Bonirigu odnevši ceo plen.

Orlovi i dalje imaju vremena za popravni. Prva naredna šansa biće već sledeće subote kada idu u goste kod Blektaun Spartansima.

Prva liga NSW

Rezultati 7. kola: Beli orlovi – SD Rejders 2:3, St Džordž Siti – Spirit 1:3, Mauntis – Spartans 2:0, Hakoa – Vonderers 1:5, St Džordž FC – Hils 2:1, CK Mariners – N. Tajgers 4:1.

1. N. Tajgers 8 6 1 1 31:13 19

2. Mauntis 8 5 1 2 17:11 16

3. CK Mariners 8 4 2 2 15:11 14

4. St. Džordž S. 8 4 2 2 14:11 14

5. Vonderers 8 4 1 3 28:15 13

6. NWS Spirit 8 3 2 3 10:10 11

7. Rejders 8 3 1 4 13:18 10

8. Beli orlovi 8 2 3 3 12:12 9