Beli orlovi u brišućem letu

beli-orlovi-u-brisucem-letu

Vesti

STAVIO TAČKU: Maksim Jež u naletu na gol rivala

Bonirig je prošle subote bio središte događaja u srpskoj zajednici Sidneja. Neposredno uoči početka folklornog koncerta u velikoj sali, raspoloženje svih koji su te večeri posetili Centar dodatno su podigli fudbaleri Belih orlova, koji su zabeležili još jednu prvenstvenu pobedu u Prvoj ligi Novog Južnog Velsa.

Pred razigranim srpskim timom nemoćna je bila ekipa Danbar Roversa, protiv koje su Orlovi upisali glatkih 3:1 i produžili trijumfalni niz na šest uzastopnih trijumfa u šampionatu. Tim trenera Brauna tako se učvrsto u samom vrhu tabele i istakao kandidaturu za plasman u najviši rang, Premijer ligu Novog Južnog Velsa.

Ipak, početak nije po meri našeg kluba. Gosti su poveli već u sedmom minutu, posle čega je Orlovima bilo potrebno malo vremena da povežu redove i da zaigraju onako kako znaju. Rezultatski egal vratio je Zek Sfiligoj pogotkom u 29. minutu, da bi nakon odmora između dva poluvremena, na terenu postohjao samo jedan tim.

Razleteli su se Beli orlovi, nizali šansu za šansom, a golgetersku seriju nastavio je prvi strelac ekipe Emanuel Mani Gonzales u 52. minutu. Pobeda je mogla da bude i ubedljivija, ali je do kraja meča od sijaset dobrih prilika realizovana samo jedna. Igrao se 66. minut kada je mladi Maksim Jež postavio konačnih 3:1 i stavio tačku na dobru partiju srpskog tima.

Niz Boniriga traje još od 22. aprila, kada su slavili na gostovanju Benkstaunu. Posle toga su usledile pobede protiv Inter Lajonsa, Mauntisa, Dalvič Hila i Mekartura.

Već večeras od 19.30 časova, Beli orlovi na domaćem terenu igraju derbi protiv lidera prvenstva Hils Junajteda. U slučaju nove pobede, probiće se na drugo mesto, i to sa utakmicom manje od svih konkurenata za jedno od prva dva mesta na tabeli, koja na kraju sezone vode u elitni rang takmičenja.