Viktori prejak za Orlove

Start kapitena Orlova Kecojevića

Fudbaleri Springvejl Belih orlova pružili su jak otpor razvojnom timu Melburn Viktorija, ali nisu uspeli da izvuku više od časnog poraza – 1:3 (0:1).

Da sve bude gore po srpski klub, ovo im je četvrti uzastopni neuspeh i prikovani su za dno tabele Treće premijer lige Viktorije.

Imali su Orlovi prvi priliku da povedu protiv Viktorija, ali je šut Aleksandra Vraneševića iz povoljne prilike odbranio golman gostiju. Uzvratio je Viktori, ali je i čuvar mreže srpskog kluba Džordž Zamuranis bio na visini zadatka.

Oprobao je šut i kapiten Orlova Kecojević, ali promene rezultata nije bilo do 44. minuta kada je dosuđen penal za goste.

Šut Luke Prša sa 11 metara fantastično je odbranio Zamuranis, ali je pristrani sudija koji je svih 90 minuta vukao na strani Viktorija, naložio da se penal ponovi. Ovaj put je tukao Kebede i postigao gol.

Na startu drugog dela Nasir Husaini je izjednačio, ali je nerešen rezultat Springvejl čuvao samo 15 minuta. Tada je Viktori sa dcva brza gola posle greške u odbrani Orlova došao do ipak zaslužene pobede.

Trener Artur Kiričian je izveo sastav: Zamuranis, Manual (Nikondogoro 78’), Nikolić, Lojanica (Karać 59’), Podaridis, Kvin, Vranešević (Namdar 59’), Lujić, Husaini (Bendžamin 75’), Paulino, Kecojević (Grujić 75’).

U susretu mladih timova do 21 godine, pobedio je Viktori sa 2:0 (2:0).

Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima protiv razvojnog tima Vestern Junajteda, u petak 15. aprila od 19.30 časova na terenu Siti Vista Pavljon.

Gosti izazvali incident

Tokom duela Orlova i Viktorija intervenisala je i policija, koja je morala da obuzdava navijače gostiju.

Veća grupa pristalica Viktorija je provocirala domaću publiku i izazvala incidente u kojima se nije baš najbolje provela. Svakako, velika mrlja na jednu dobru fudbalsku utakmicu.

NPL 3 Viktorija

Rezultati 4. kola: Boks Hil – Vestern Junajted 2:1, Beli orlovi – Melburn Viktori 1:3, Nanavading Siti – Džilong Makedonija 0:1, Vitlsi Rejndžis – Nort Sanšajn Igls 0:2, Davton – Preston Lajons 1:1, Melburn Siti – Balarat 1:0.

1. Preston 4 3 1 0 9:2 10

2. Vestern J. 3 3 0 1 8:3 9

3. Boks Hil 4 2 1 1 8:4 7

4. Melburn S. 4 2 1 1 7:5 7

5. Viktori 4 2 1 1 8:7 7

6. Nort Sanšajn 4 2 0 2 7:3 6

7. Davton 4 1 3 0 3:2 6

8. Balarat 4 2 0 2 6:6 6