Srbija ispustila lidera

M. N.
Fudbaleri Ficroj Siti Srbije

Odlična utakmica viđena je u Ričmondu prošle subote, u kojoj je Ficroj Siti Srbija dominirala, vodila, ali i propustila veliku priliku da zabeži zasluženu pobedu u derbiju kola.

Posle svega viđenog na terenu, bodom više mogu da budu zadovoljni gosti, koji su uspeli da zadrže oreol nepobedivosti ove sezone. Međutim, Srbija je prva ekipa koja je lideru otkinula bodove – 1:1 (1:0).

Izabranici trenera Nika Kovačevića su poveli golom Damira Stoilovića u 27. minutu, a zatim propustili izvanredne prilike da prednost i uvećaju. Međutim, pad koncentracije na početku drugog poluvremena koštao je domaće primljenog gola već u 47. minutu.
Imala je ekipa Ficroja i dalje više od igre, ali nije uspela da pronađe lopti put do mreže rivala.

Trener Kovačević se odlučio za sastav: Valese, Maksim Ilić, Bejli, Lakić, Lis, Ospina, Pimenta, Papadimitriju (V. Milojević 59’), Stoilović, Miloš Ilić (Jovanović 40’) (Ičigi 65’), Dos Santos.

U susretu rezervnih timova bilo je takođe nerešeno – 2:2. Izabranici trenera Sedlarevića uspeli su da preokrenu rezultat sa 0:1 na 2:1, ali su gosti pred sam kraj došli do remija. Posle sedam kola rezervni tim Srbije je šesti na tabeli sa osam bodova (dve pobede, tri remija i tri poraza).

Sledeću utakmicu Ficroj Siti igra protiv Eltam Redbeksa, u petak uveče od 20.30 časova, na terenu Eltam Nort Rezerv

PRVA LIGA VIKTORIJE

Rezultati 7. kolo: Eltam Redbeks – Bentli Junajted 3:0, Baumaris – Kejsi Komets 1:0, Mazenod – Malvern Siti 0:3, Mornington – Saut Springvejl 2:0, Ričmond – Varagul Junajted 1:1, Ficroj Siti Srbija – Borondara Keri Igls 1:1.