Siti prejak za Beograd

Vesti
Detalj sa meča Beograd – Adelajd Siti

Fudbaleri Beograda iz Vudvila bili su na pragu iznenađenja u derbiju 6. kola Premijer lige Južne Australije, ali su na kraju doživeli treći ovogodišnji poraz.

Mora se priznati da je favorizovani Adelajd Siti na kraju zasluženo izvojevao trijumf jer je u zbiru bio za nijansu bolji i značajno iskusniji rival – 4:2 (2:2).

Nisu domaći bili toliko nadmoćni pogotovo u prvom poluvremenu. Već posle 27 sekundi igre, prvi napad Beograda je krunisan golom, nakon što je Ninko Berić glavom aisistorao Tomasu Lavu koji iz neposredne blizine pogađa mrežu.

Uzvratio je Siti vrlo brzo, već u 8. minutu, a zatim je u 27. Bako uhvatio na spavanju golmana Jokića i šutem iz daljine doneo prednost svom timu. Beograd je uspeo da se oporavi od šoka i pred odlazak na odmor Falko je izjednačio rezultat iz gužve u petercu domaćih.

Mogao je srpski klub u nastavku da dođe do nove prednosti, ali su tri izgledne prilike ostale neiskorišćene, što je iskusniji Siti znao da kazni.Zahvaljujući svojim izuzetno brzim napadačima domaći su sve jače pritiskali odbranu Beograda, a onda preko Holideja u 77. i novajlije Madžoka u 86. minutu iz penala došli do poebde.

Trener Beograda Demijan Mori odlučio se za sastav: Jokić, Asefa, Batler-Baudon, Radiče, Kamins, Padler, Lav, Natsiopulos (Arok 74’), Falko, Berić (Kunavelis 80’), Mori.
U susretu rezervnih timova pobedio je Beograda sa 4:3 (3:2). Golove su postigli Bernardi, Ivanić, Leonelo i Simić za rezerviste srpskog kluba. Nešto ranije, juniori Beograda su izgubili minimalnim rezultatom 1:0.

U idućem kolu Beograd u subotu 9. aprila igra na domaćem terenu u Vudvilu (15.00 časova) protiv ekipe Metro Stars.

NPL JUŽNA AUSTRALIJA
Rezultati 6. kola: Metro Stars – Adelajd Komets 1:1, Krojdon Kings – VT Birkala 0:0, Kamberlend Junajted – Adelajd Junajted 0:4, Adelajd Siti – Beograd 4:2, Kembeltaun Siti – Sturt Lajons 1:1, Adelajd Olimpik – Saut Adelajd 4:0.
1. Komets 6 3 3 0 13:3 12
2. Adelajd S. 5 3 2 0 13:5 11
3. Krojdon 6 3 2 1 9:7 11
4. Metro Stars 5 3 1 1 10:7 10
5. Sturt L. 6 3 1 2 11:12 10
6. Saut Adelajd 6 3 0 3 14:12 9
7. Kembeltaun S. 6 2 2 2 14:11 8
8. Olimpik 6 2 1 3 16:14 7