Sinđelić i Srbija startovali pobedama

sindjelic-i-srbija-startovali-pobedama

Vesti

Nikola Stijačić u duelu s igračem Kilor Parka

Proteklog vikenda počela su takmičenja u fudbaskim državnim ligama Viktorije. Ove sezone, srpsku zajednicu će u najjačoj Prvoj ligi predstavljati čak tri kluba – Springvejl Beli orlovi i Melburn Srbija u grupi jugo-istok i Vestgejt Sinđelić u grupi severo-zapad.

Dva od tri naša kluba na startu su zabeležili dobre rezultate, a jedini koji mogu da žale za propuštenim prilikama su Beli orlovi. Najuspešniji srpski klub u Viktoriji, koje je prošle sezone ispao iz NPL 3, morao je da se zadovolji samo bodom protiv Bentli Junajteda – 1:1.

Vodili su Orlovi od samog početka utakmice golom Dos Santosa i imali prilike da ranije reše meč protiv Kobri. Međutim, promašaji su kažnjeni 15 minuta pre kraja, kada su gosti došli do izjednačenja u Srpskom centru u Kizborou.

Idućeg petka Orlovi će ponovo biti domaćini, a dočekuju ekipu Malvern Sitija.

Daleko uspešniji bili su fudbaleri Melburn Srbije. Posle prvog poluvremena bez pogodaka, već na startu nastavka načeli su mrežu Ričmonda, golom Aleksandra Vraneševića, da bi u finišu Džejms Papadimitriju postavio konačnih 2:0 za nekadašnji Ficroj. Srbija u drugom kolu, u subotu 25. marta, dočekuje novajliju u ligi, ekipu Old Skoč.

Tri boda na startu sezone upisao je i Sinđelić, pobedom na domaćem terenu protiv Kilor Parka – 3:1. Iako rezultat ne pokazuje, ekipa Vestgejta se propisno namučila protiv žilavog rivala. Sinđa je poveo golom Nikole Stijačića u 13. minutu, ali su gosti izjednačili pred kraj poluvremena i čuvali taj rezultat sve do samog kraja.

Ipak, u poslednjih pet minuta, prvo je Kalabrija glavom posle prekida doneo domaćinu 2:1, a rezervista Dejmi je u iz kontre u poslednjem minutu postavio konačan rezultat. Sinđelić u drugom kolu, iduće subote, dočekuje ekipu Vitlsi Junajted.

Poraz oslabljene Drine

Ekipa Nobl Park Drine neće po dobrom pamtiti početak sezone. U prvom kolu Treće lige Viktorije, Drinjani su na domaćem terenu poraženi od Bejsajd Argounauta sa 2:0.

U igri srpskog tima i te kako se osetio odlazak plejade odličnih igrača koji su nosili igru prošle godine, poput Stijačića, Milojevića, Đukića, Ataeija…

Drina u drugom kolu gostuje ekipi Dandenog Saut, a meč se igra u petak uveče na terenu u Taterson Parku.