Prva radost kod kuće

prva-radost-kod-kuce

Vesti

Ekipa Beograda iz Adelajda

Prvi put ove sezone fudbaleri Beograda iz Vudvila zabeležili su pobedu na domaćem terenu u Premijer ligi Južne Australije. U tek drugoj utakmici odigranoj na Frenk Mičel parku ove godine, najstariji srpski klub u Australiji ubedljivo je savladao Pantere iz Južnog Adelajda (4:1) i definitivno uhvatio priključak sa vodećim ekipama na tabeli.

Početak nije mirisao na dobro po ekipu Beograda, pošto je sredinom prvog poluvremena Rajdaut doveo goste do prednosti. Mučio se domaći tim da dođe do prave gol-šanse i prilike da izjednači, ali se posle odmora vratio na teren razgoropađen.

Kapiten i prvi strelac ekipe Džošua Mori prvi je pronašao ključ za bravu Pantera i već posle dva minuta igre u nastavku minus je nadoknađen. Nisu se gosti još ni sastavili posle primljenog gola, a Jared Abetju je u 50. minutu doveo Beograd u vođstvo.

Fudbaleri srpskog kluba tada su pokazali vrlinu da se ne zaustavljaju kada postignu rezultatsku prednost. Pritisak na grogiranog protivnika se nastavio i Pol Radiče je u 59. minutu povećao na 3:1. Do kraja, šlag na slavljeničku tortu ekipe iz Vudvila stavio je, a ko bi drugi nego kapiten Mori.

Beograd je igrao u sastavu: Sinjorelo, Klark, Ljujić, Arok, Lea’alafa (od 64. Polok), Abetju, Falko (od 72. Natsiopulos), Sotira, Berić, Radiče (od 88. Ahmed), Mori.

Pred ekipom iz Vudvila, naredne subote (19.30 časova) na Frenk Mičel parku je utakmica u Kupu Australije, u kojoj će dočekati Kobre, ekipu iz nižeg ranga takmičenja – Prve državne lige Južne Australije.

Naredno prvenstveno kolo Beograd igra tek 22. aprila, u gostima kod mladog tima Adelajd junajteda, na stadionu ServisFM u Geps krosu.