Piterson doneo bod Orlovima

piterson-doneo-bod-orlovima

Vesti

Dvostruki strelac Eron Piterson slavi sa Atardom

Beli orlovi iz Boniriga doneli su kući bod sa gostovanja Mekartur Ramsima u drugom kolu Prve lige Novog Južnog Velsa.

Najveće zasluge za konačnih 2:2 idu na račun dvostrukog strelca Erona Pitersona, koji je u prvom poluvremenu doveo srpski tim u vođstvo, a u nastavku meča anulirao rezultatski preokret domaćina koji se odigrao u međuvremenu.

Posle sigurnog starta i tri boda u prvom kolu protiv Dalvič Hila (2:1), Bonirig je prošle subote po pravim tropskim uslovima gostovao u komšiluku kod Ovnova.

Iako je rival prošle sezone igrao u nižem rangu od našeg kluba, činjenica da su odneli šampionsku titulu u velikom finalu tadašnje NPL3 lige dovoljno govori o njihovom kvalitetu, a uigranost ekipe iz Kembeltauna videla se i u meču s Orlovima na terenu Linvud park.

Počelo je kako se samo poželeti može. Igrao se 18. minut kada je golman Boniriga Luk Turnbul ispucao loptu i direktno pronašao Pitersona, koji je snažnim i preciznim šutem sa ivice šesnaesterca pogodio mrežu domaćih za 1:0.

Bonirig je uvodnih pola sata mogao i da poveća vođstvo, ali se sa dve lepe odbrane isprečio golman domaćina, naše gore list i nekadašnji član Belih orlova Stevan Savičić.

Repriza Bonirigovog gola viđena je u 32. minutu, ali ovaj put na drugoj strani terena.

Jednu naizgled bezopasnu dugačka loptu domaćina, na ivici svog šesnaesterca promašio je neoprezni golman Turnbul, pa je napadaču Mekarutra Dimitriju Petratosu preostalo samo da se uše u nebranjenu mrežu za 1:1.

Ovaj poklon-gol podsetio je na neke slične situacije iz prethodnih sezona, kada su Orlovi ispuštali bodove u već dobijenim utakmicama.

Da sve bude gore, na isteku prvog dela igre Entoni Proja je iskoristio zbunjenost u odbrani srpskog tima i volej udarcem zakucao loptu u gol za 2:1.

U potrazi za realizacijom, trener Boniriga Brajan Braun je u nastavku u potpunosti promenio formaciju. Međutim, iako je naš tim imao inicijativu i vršio pritisak, promene rezultata dugo nije bilo.

Ipak, spasilac Belih orlova po ko zna koji put u karijeri bio je robusni Eron Piterson koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina i izjednačio na 2:2 u 83. minutu.

Učinkom na subotnjem meču, kao i mnogobrojnim važnim golovima u prethodnoj deceniji, Piterson je još jednom podebljao svoje ime u bogatoj istoriji najuspešnijeg srpskog kluba u Australiji.

Prema opštim ocenama, ovo je bila fizički teška utakmica sa visokim intenzitetom od prvog minuta meča. Težište igre se smenjivalo, tako da je podela bodova, reklo bi se i najpravedniji ishod.

U subotu protiv Roversa

Remi u duelu sa Ramsima ipak nije bio toliko loš po Orlove, jer nakon dva kola samo su Spartansi iz Blekatuna izdvojeni na vrhu tabele sa maksimalnih šest bodova.

Orlovi su sa četiri boda ostali na trećem meču i imaju lep poziciju pred meč sa Danbar Roversima, koji nisu osvojili ni bod u dosadašnja dva kola, uz samo jedan postignut gol.

Meč se igra u subotu, 18. februara od 17.00 časova na terenu Frejzer Park u predgrađu Sidenam.