Orlovi gledaju s vrha

orlovi-gledaju-s-vrha

Vesti

Radovan Pavićević (levo) postigao je peti gol za Orlove

Razgoropadili su se Beli orlovi iz Boniriga u trećem kolu Prve lige Novog Južnog Velsa. Ekipa iskusnog fudbalskog stručnjaka Brajana Brauna deklasirala je novajlije u ligi, Danbar Roverse sa čak 6:0 i to na gostujućem terenu u Sidenamu.

Orlovi nisu imali milosti prema nedoraslom rivalu i kako je vreme odmicalo sve lakše su lomili otpor domaćina. Trebalo im je 20 minuta da probiju odbranu Roversa, a seriju golova otvorio je Mejson Versi.

Do kraja prvog poluvremena u strelce se upisao i Rajan Atard, koji od prvog minuta u dresu Orlova pokazuje da je na dobrom putu da postane kapitalno pojačanje srpskog tima.

Prednost stečena u prvih 45 minuta omogućila je ekipi iz Boniriga da u nastavku zaigra sa još više samopouzdanja, pa su već u prvih 15 minuta drugog poluvremena udvostručili prednost.

Prvo je svoj prvenac u dresu Orlova postigao odbrambeni igrač Tristan Vidić, da bi se zatim i novajlija Emanuel Gonzales upisao u strelce za 4:0.

U poslednjih pola sata ekipa Boniriga je pokazala da ima neutoljivu žeđ za golovima i pobedama. U stilu kakav odavno nije viđen, Orlovi nisu skidali nogu sa gasa iako su već imali pobedu u džepu. Takav pristup igri doneo je plod kroz još dva pogotka.

Prvo je napadač Radovan Pavićević povisio na 5:0 u 70. minutu, da bi četiri minuta kasnije defanzivac Nikola Krljar stavio tačku na sjajno izdanje srpskog kluba, koji je posle tri kola u prvenstvu zaseo na čelo tabele.

Ovo je prvi put posle više sezona da vidimo Orlove na vrhu tabele što je svakako veliki razlog za optimizam da bi ova godina mogla da bude slavljenička i krunisana trofejima i plasmanom u najviši rang.

Trener Braun je protiv Danbar Roversa izveo na teren sledećih 11 igrača: Trnbul, Kujpers, Gil, Vidić, Sfiligoj, Rodić, Galavej, Versi, Atard, Pavićević, Piterson. Igrali su još: Krljar, Bartels, Gonzales i Jež.

Posle dva uzastopna gostovanja, Beli orlovi se vraćaju kući i narednog vikenda dočekaće starog rivala, ekipu Hakoe. Duel u Bonirigu zakazan je za subotu uveče na stadionu u Bonirigu.