Mori i Berić ugasili Zvezde

M. N.
Džoš Mori je izrešetao mrežu svog dojučerašnjeg kluba

Posle nesigurnog starta u Premijer ligi Južne Australije, fudbaleri Beograda iz Adelajda sve više liče na kaznenu ekspediciju koja je prošle godine superiorno izborila plasman u najviši rang.

Snagu srpskog tima na svojoj koži je osetio i veliki favorit Metro Stars, koji je posle prednosti od 2:0 na poluvremenu savladan sa 3:2 u Vudvilu.

Junak utakmice bio je Džošua Mori, novi napadač Beograda koji je u pauzi između dve sezone stigao upravo iz redova Metro Starsa.

Sin trenera Beograda Demijena Morija postigao je sva tri gola u razmaku od 36 minuta i doneo veliku radost domaćim igračima i navijačima.

Kod sva tri gola, kao i u većini dobrih prilika Beograda, Morijev najbolji saradnik bio je Ninko Berić, koji ove sezone pokazuje da je njegov povratak u klub bio pun povratak uprave.

Imao je Beograd više od igre i u prvih 45 minuta, ali nije iskoristio nekoliko dobrih prilika. Kazna je stigla u vidu dva naivna gola koja je postigao Piol u 25 i 40. minutu.

Uprkos debelom minusu, domaći se nisu predavali, već su u nastavku izašli na teren rešeni da preokrenu.

Berić je u 49. i 73. minutu idealno uposlio Morija koji je oba dodavanja svog saigrača hladnokrvno pretvorio u pogotke. Kod trećeg gola Berić je na sebe povukao deo odbrane gostiju i omogućio Falku da idealno proigra Morija za konačnih 3:2.

Beograd je igrao u sastavu: Jokić, Asefa, Batler-Baudon, Arok (M. Falko 65’), Padler, Lav (Kunavelis 83’), Radiče, Natsiopoulos, Berić, Mori.

U utakmici rezervista Metro Stars je zabeležio pobedu od 4:2 (2:1). Rezervni tim Beograda je treći na tabeli sa 12 osvojenih bodova (četiri pobede i tri poraza).

I juniorski tim Beograda poražen je sa 2:4. Juniori su osmi tabeli sa sedam osvojenih bodova (dve pobede, remi i tri poraza).

U idućem kolu Beograd je gost Adelajd Kometsa, u subotu 23. aprila od 15.00 časova, na terenu Stejt Centar.

Kup u četvrtak

Naredni ispit fudbaleri Beograda imaju već u četvrtak, 14. aprila, u drugom kolu Kupa Australije.

Srpski klub će igrati protiv starog rivala VT Birkale u gostima, a utakmica počinje u 19.30 časova.

NPL Južna Australija

Rezultati 7. kola: VT Birkala – Kamberlend Junajted 0:1, Beograd – Metro Stars 3:2, Sturt Lajons – Krojdon Kings 0:4, Saut Adelajd – Kembeltaun Siti 0:1, Adelajd Junajted – Adelajd Siti 2:4, Adelajd Komets – Adelajd Olimpik (sinoć).

1. Adelajd S. 7 5 2 0 20:7 17

2. Krojdon 7 4 2 1 13:7 14

3. Komets 6 3 3 0 13:3 12

4. Kembeltaun S. 7 3 2 2 15:11 11

5. Metro Stars 7 3 1 3 12:13 10

6. Beograd 7 3 1 3 13:16 10

7. Sturt L. 7 3 1 3 11:16 10

8. S. Adelajd 7 3 0 4 14:13 9