Lider prejak za Dajanelu

M. N.
Dajanela Beli orlovi

Nije dugo trajala radost u Dajaneli posle prve pobede u sezoni. Već prošlog vikenda Beli orlovi su nastavili hod po mukama i vratili se poraženi s gostovanja Olimpik Kingsveju – 2:0.

Lider Prve lige Zapadne Australije zabeležio je rutinsku pobedu protiv srpskog kluba, golovima u prvih pola sata igre. Nije vredelo ni što je domaćin celo drugo poluvreme igrao s igračem manje, jer je razlika u kvalitetu ipak bila očigledna.

Orlovi su igrali u sastavu: Pilkaridis, Kjuser, Dijaz, Lino (Stepanovski 72), Kolvel, Taker, Mekenzi, Mekgigan (Blant 59), Njegić, Despotovski (Meki 56), Salmon.

U idućem kolu ekipu Dajanele čeka novi izazov. U goste im dolazi Frimentl Siti, jedini neporaženi tim posle sedam odigranih kola. Meč je na programu u subotu, 21. maja od 17.00 časova na terenu Orlova.

Stijačić opet cepa mreže

Fudbaleri Nobl Park Drine ostvarili su blic pobedu protiv Elvud Sitija, jednog od kandidata za titulu prvaka Treće lige Viktorije – 4:2.

Malo ko je očekivao da će Drinjani lako doći do bodova, s obzirom na to da je protivnik do tada imao samo jedan poraz ove sezone.

Međutim, povratak Nikole Stijačića u tim bio je jasan znak uspeha. Prvi strelac Drine je sa dva gola, uz izdašnu pomoć Stanisavljevića koji je postigao treći gol, slomio otpor rivala u drugom poluvremenu.

Sastav Drine koji je doneo petu pobedu u ovoj sezoni: Popetrov, Graovac, Bižu, Armansin, Stijačić (Dukić 85’), Stanisavljević, Ataei, Mortaruolo, Milojević, Rouzmond (Šulberg 70’), Stoilović.

Drina je četvrta na tabeli sa 16 bodova, četiri manje od vodećeg Frenkstona.

Idućeg vikenda Drina gostuje Hempton Ist Brajtonu. Meč se igra u subotu od 15.00 časova na terenu Dendi Park.