Kecojević doneo bod

Fudbaleri Springvejl Belih orlova su posle prinudne pauze od četiri nedelje zbog pandemijskih restrikcija dobro startovali u nastavku takmičenja u Trećoj premijer ligi Viktorije.

Srpski klub je golom u četvrtom minutu sudijske nadoknade izborio remi u duelu sa mladim timom Melburn Viktorija – 2:2 (2:0).

Orlovi su nominalno bili gosti, ali se meč igrao u Srpskom sportskom centru. Junak utakmice bio je kapiten Andrija Kecojević, koji je spretno pokupio loptu odbijenu od prečke gola rivala i zatresao mrežu za veliko slavlje ekipe Springvejla.

Prvi deo ovog vrlo zanimljivog susreta Melburn Viktori je lako rešio u svoju korist, golovima Lanučija u 9. i Hamakiotisa u 35. minutu iz jedanaesterca. U drugom poluvremenu izabranici trenera Artura Kiričijana bili su nadmoćniji rival i potpuno zasluženo su došli do boda. Već u 48. minutu veliku nadu dao im je Brejdi Kvin svojim četvrtim golom u sezoni.
Vetar u leđa dalo im je i isključenje igrača Viktorija Da Silve u 80. minutu, posle čega su Orlovi sve karte bacili u napad, što im se i isplatilo u 94. minutu.

Orlovi su igrali u sastavu: Camuranis, Nikolić, Šarić, Paola, Kvin, Namdar, Kubenko (Stanisavljević 69’), Tonios, Lacis (Del Mediko 60’), Bendžamin (H. Kiričijan 80’), Kecojević, Gorsovski (Bulović 80’).

U predigru su mladi fudbaleri Springvejla doživeli ubedljiv poraz od čak 8:0 (6:0). T.Čol u 80. minutu. Mladi tim Belih orlova je posle ovog poraza peti na tabeli sa 16 bodova (pet pobeda, remi i četiri poraza, gol razlika 25:31).

U idućem kolu igra se makednonsko-srpski derbi Preston Lajons – Beli orlovi. Meč protiv lidera prvenstva je na programu u petak, 25. juna od 20.00 časova na terenu B.T. Konor Rezerv.

NPL3 VIKTORIJA

Rezultati 12. kola: Melburn Siti – Preston Lajons 1:3, Nort Sanšajn – Džilong Makedonija 3:2, Nanavading Siti – Balarat Siti 6:1, Davton – Vitlsi Rejndžis 4:1, Boks Hil Junajted – Vestern Junajted 1:0, Melburn Viktori – Beli orlovi 2:2.
1. Preston 10 8 2 0 26:6 26
2. Davton 10 7 0 3 24:20 21
3. Melburn S. 10 6 1 3 29:13 19
4. Vestern J. 10 5 4 0 23:14 19
5. Boks Hil 10 5 1 4 20:17 16
6. Viktori 10 4 3 3 21:12 15
7. Džilong 10 4 2 4 17:15 14
8. Nanavading S. 10 5 0 5 24:21 15