Bez trenera do remija

Pogodio sa penala: Džoel Nikolić (Sinđelić)

Fudbaleri Vestgejt Sinđelića su u komšijskom derbiju odigrali nerešeno 2:2 sa dugogodišnjim rivalom Vestern Sabarbsom.

Bod sa ovog gostovanja ima težinu za ekipu Sinđelića, jer su uoči meča iznenada ostali bez trenera, pošto je Goran Lozanovski napustio klub u jeku sezone i preuzeo Hjum Siti u Premijer ligi Viktorije.

U meču sa Vestern Sabarbsom ekipu je vodio kapiten Mile Međedović, koji je privremeno preuzeo ulogu igrača-trenera. Sinđelić je vodio i sa 1:0 i sa 2:1, i bio na domak pobede, ali je domaćin uspeo da pred kraj poravna rezultat i izvuče remi.

Sinđa je poveo golom Ađinga u 65. minutu, a drugi pogodak je iz penala postigao Džoel Nikolić u 83. minutu.

Sinđa je igrao u sastavu: Trifković, Jang, Stat, Međedović (Njok 9′), Ađing, Portiljo (Talevski 46′), Kanel, Gasparis (Nikolić 63′), Žorić, Dejvis, Dimčevski (Belajne 76′).

U idućem kolu fudbaleri Vestgejta dočekuju Albion Roverse, u petak 13. maja od 20.30 časova na domaćem terenu u Ardiru.

Druga liga Viktorije

Rezultati 8. kola: Albion Rovers – Apfild 2:2, Eping Siti – Mil Park 1:1, Hopers Krosing – Hjum Junajted 2:1, Džilong Rendžers – Lalor Junajted 0:0, Altona Ist – Morland Junajted 2:0, Vestern Sabarbs – Sinđelić 2:2.

1. H. Krosing 8 6 0 2 19:12 18

2. Apfild 7 5 2 0 13:7 17

3. Mil Park 8 4 3 1 16:7 15

4. Albion R. 8 4 2 2 12:6 14

5. Altona Ist 8 4 1 3 11:10 13

6. Sinđelić 7 3 2 2 22:16 11

7. Lalor J. 8 3 2 3 10:11 11

8. Eping S. 8 3 1 4 9:10 10