Sveti Đorđe “oduvao“ Hrvate

Debi iz snova za fudbalere Svetog Đorđa! U prvoj utakmici ikada u Premijer lige Brizbejna, srpski klub iz Vilavonga do nogu je potukao ekipu hrvatske zajednice Brizbejn Najts sa 4:1.

Fudbaleri Svetog Đorđa furiozno su startovali u prvenstvu koje je počelo posle duge prinudne pauze. Očigledno je da su bili željni fudbala, pogotovo posle odlaganja utakmice prvog kola protiv Grandž Tistla zbog loših vremenskih prilika. Našpanovani da od samog starta stave Najtsima do znanja ko je gazda na terenu, „sveci“ su poveli već u 1. minutu, kada je Bikharst u brzoj kontri pobegao po desnoj strani i uputio nizak centaršut na drugu stativu, gde je akciju dobro ispratio Batler i samo rutinski spakovao loptu u mrežu.
Međutim, samo dva minuta kasnije – hladan tuš. Luka Maca je direktno iz kornera savladao iznenađenog golmana Popovića i izjednačio na 1:1.

– Bilo je prilično neizvesno prvo poluvreme. Međutim, verovao sam u naš tim i znao da naši igrači imaju dobru kondiciju i da će znati da reše utakmicu u svoju korist – rekao je za „Vesti“ potpredsednik kluba Zoran Zak Popov.

ŽESTOKO: Bilo je i varnica među igračima dva tima

Do kraja poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, da bi u nastavku srpski tim upalio “motore“ i doslovno počistio goste s terena. U glavnim ulogama bili su nadahnuti Nasib Džabel i novajlija Fin Bikharst, nekadašnji junior Brizbejn Roura, koji je pojačao „svece“ pre samo desetak dana. Njih dvojica su u 62. minutu odigrali školski dupli pas, koji je neumorni Bikhrst pretvorio u novo vođstvo, preciznim i snažnim šutem sa petnaestak metara.
Konce igre iza napadača vukli su Sanjin Skavo i kapiten Nikola Katarić, a odlične partije pružili su i Nikola Šuša i Umaru Šerif.

Oduševljene navijače Svetog Đorđa na noge je u 86. minutu podigao Džabel, koji se lukavo prišunjao protivničkom igraču i ukrao mu loptu, a onda raspalio levicom sa preko 20 metara iskosa i pogodio suprotne rašlje gola Najtsa. Gol za TV špice!

MAJSTORIJE: Strelac Džabel proslavlja sa Katarićem

U tim trenucima, potpuno demolirani gosti nisu više znali ni na koju stranu treba da napadaju, što je uštimovana ekipa iz Vilavonga umela da kazni. U trećem minutu nadoknade ponovo je na sceni Fin Bikharst. Opet je napravio darmar po desnoj strani i milimetarski preciznim pasom spojio sa golom rezervistu Darsija Pirsona, kojem je na dva-tri metra od gola preostalo samo da podmetne nogu i spakuje četvrtu loptu u mrežu suparnika.

KAPITENSKI: Nikola Katarić slavi sa navijačima

I u predigri rezervnih timova Sveti Đorđe je zabeležio ubedljivu pobedu – 3:0.
U okviru narednog, trećeg kola, fudbaleri Svetog Đorđa su gosti ekipi Akacija Ridž. Meč se igra sutra, u petak 7. avgusta, od 20.30 časova na terenu Rod Praud Fild.
Sveti Đorđe je igrao u sastavu: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić (kapiten), Šerif, Batler, Skavo, Dejvi, Džabel, Bikharst. Rezerve: Horling, Bugarčić, Norfolk, Klark, Pirson.

Zahvalnost na trudu

Potpredsednik „svetaca“ Zoran Popov se posle meča naročito zahvalio vernim navijačima.

– Publika je pružila veliku podršku igračima i mnogo joj hvala zbog toga. Naši navijači su jedni od najboljih u Brizbejnu i to su još jednom pokazali na delu. Protiv Najtsa smo imali rekordan broj gledalaca za deset godina postojanja kluba i naša utakmica je privukla najveću pažnju u celom Kvinslendu prošlog vikenda – rekao je Popov.
On se posebno zahvalio sekretaru kluba Niku Bojiću i ekonomu Igoru Đurđeviću, koji su naporno radili tokom celog dana kako bi sve na utakmici bilo pod kontrolom.
Veliku zahvalnost, potpredsednik kluba iskazao je i volonterima, bez kojih, kako kaže – ništa ne bi moglo da protekne na tako visokom nivou.

Чланак Sveti Đorđe “oduvao“ Hrvate се појављује прво на Vesti online.