Vujačić i Vulin režirali preokret

Fudbaleri Dajanela Belih orlova nastavili su da nižu uspehe. U 5. kolu Druge državne lige u Zapadnoj Australiji na domaćem terenu su posle preokreta savladali Kelmskot Ruz i zabeležili treću pobedu u tekućem prvenstvu – 2:1 (0:1).

Srpski tim je teško, ali sasvim zasluženo došao do pobede u utakmici koja je bila nabijena emocijama. Bio je to prvi meč koji su Orlovi odigrali kod kuće u Dajaneli bez nedavno preminulog trenera Ratka Roda Banjca. Pre početka minutom ćutanja odata je pošta velikom stručnjaku i pedagogu, a zatim su deca iz mlađih kategorija srpskog kluba pustila u nebo na desetine crvenih, plavih i belih balona. Dirljiva scena u čast neprevaziđenog Banjca, kojem su igrači posvetili i ovu, drugu uzastopnu pobedu.

Gosti su prvi deo susreta rešili u svoju korist golom Vorda u 28. minutu. U drugom poluvremenu srpski tim je bio daleko konkretniji i u 65. minutu je golom Milorada Vujačića iz slobodnog udarca izjednačio rezultat.

Nisu bili Orlovi zadovoljni bodom i nastavili su da napadaju gol gostiju, ne odustajući do poslednjeg trenutka. Takav pristup im se isplatio u drugom minutu sudijske nadoknade. Mladi defanzivac Milan Vulin je najbolje reagovao prilikom kornera, nadvisio sve u skoku na drugoj stativi i zakucao loptu u mrežu gostiju. Usledilo je veliko emotivno pražnjenje svih igrača koji su otrčali iza gola i zagrljeni proslavili pobedu, zasigurno sa svojim doskorašnjim trenerom u mislima.

Inače, u prvom timu je zaigrao i mladi Nikola Žmukić, sin bivšeg fudbalera i trenera Dajanela Belih orlova Veska Žmukića.

Orlovi su igrali u sastavu: Peri, Eplbi, M. Vulin, Vujačić, Merigan, Barker, Stepanovski (N. Žmukić), S. Vulin (Norato), Musonda (B. Stefoski), Rizidis, Sipits.
Rezervni tim Dajanela Belih orlova pobedio je takođe posle preokreta rezultatom 2:1 (0:1). Golove su postigli upravo Žmukić u 50. i Dejkovski u 58. minutu. Rezervni tim je pri vrhu tabele sa deset osvojenih bodova.

I tim Dajanele do 18 godina uknjižio je prve ovogodišnje bodove pobedom od 3:2 (3:1). Golove su postigli: Olujić, Rajić i Hasan.

U idućem kolu Beli orlovi igraju u gostima protiv Mardok Univerziteta Melvil. Meč se igra u subotu, 8. avgusta od 15.00 časova, a predigra rezervnih timova je dva sata ranije na terenu Mardok Univerziteta.

Poverenje Bobiju Despotovskom

Uprava Belih orlova odlučila je da kormilo prvog tima posle smrti Ratka Banjca poveri još jednom srpskom fudbalskom divu sa australijskih prostora – Slobodanu Bobiju Despotovskom.

Novi trener Orlova je veliko ime na Petom kontinentu, jedna od legendi Pert Glorija, ali i nekadašnji igrač Belih orlova iz Bonikriga, reprezentativac Australije i dobitnik Medalje Džonija Vorena za najboljeg igrača u državi, 2006. godine. Bobi je do sada u trenerskoj karijeri vodio Inglvud junajted, mladi tim Pert Glorija, kao i ženski seniorski tim Glorija.

Orlovi izgubili u derbiju

Beli orlovi iz Kanbere nisu uspeli da nadograde pobedu zabeleženu protiv „studenata“, već su u derbiju 3. kola Druge Premijer lige ACT poraženi u Kvinbijanu od domaćeg Sitija rezultatom 1:0 (0:0).
Utakmica na Riversajdu rešena je početkom drugog poluvremena, kada je makedonski tim golom Mukevskog došao do prednosti. Orlovi nisu imali baruta da uzvrate i morali su da se pomire sa prvim porazom u ovoj sezoni.
Obraz kluba su osvetlali igrači rezervnog tima, odnosno ekipa do 23 godine, koja je savladala Siti sa čak 5:0.
U narednom kolu Beli orlovi idu u goste novom članu Druge Premijer lige ACT, ekipi Jugali iz Grifita, a meč se igra u nedelju 9. avgusta od 14 časova.

Minimalan poraz Beograda

Fudbaleri Madington Beograda iz Perta poraženi su u okviru 7. kola amaterske Premijer lige Zapadne Australije. Srpski klub je na domaćem terenu Nikola Tesla u Madingtonu izgubio od ekipe Vemli Dauns, koja je uspela da u drugom poluvremenu postigne pogodak i nanese Beogradu treći ovogodišnji poraz – 0:1 (0:0).

U predigri rezervnih timova pobedila je takođe ekipa Vembli Daunsa sa 3:0 (2:0).
Posle sedam odigranih kola na tabeli prvih timova vodi Severni Pert sa 14, ispred Jaguara sa 13 i Kvinane, Beograda i Hamerslija koji su sakupili po 12 bodova.
U idućem, 8. kolu, Beograd u nedelju 9. avgusta gostuje ekipi Kvinana junajted, u popodnevnom terminu od 15.00 časova. Meč se igra na terenu Keli Park u naselju Medina, nedaleko od Rokingema.

Чланак Vujačić i Vulin režirali preokret се појављује прво на Vesti online.