Springvejl bez sreće i bez boda

Nisu bili miljenici sreće fudbaleri Springvejl Belih orlova u duelu sa ekipom Davtona. Gosti su opravdali ulogu favorita i zahvaljujući golu postigntom pet minuta pre kraja meča došli do pobede od 2:1 u Srpskom sportskom centru i Kizborou.

Ovo je treća uzastopna utakmica koja je odigrana na terenu Belih orlova, i ponovo je viđena fantastična atmosfera uz prisustvo više od 500 navijača domaćeg tima. U prvom delu susreta viđena je utakmica sa dosta prilika na obe strane, ali nije bilo golova.
Samo sedam minuta igre u nastavku bilo je dovoljno gostima da povedu preko Valadina. Orlovi su jurili izjednačenje i u tome su uspeli 15 minuta pre kraja, kada je Marko Stanisavljević fantastičnim golom podigao publiku na noge i poravnao rezultat. I kada se činilo da će se meč završiti podelom bodova, uporni gosti su su uz pomoć sportske sreće došli do pobede u 85. minutu.

Orlovima ostaje žal za propuštenim prilikama i nada da će bodove moći da osvoje u gostima protiv Boks Hil Junajteda iduće subote, 1. maja. Meč se igra od 15.15 na terenu Vembli Park u Boks Hilu.

Vredi istaći da je mladi tim Orlova zabeležio još jednu pobedu U meču protiv Davtona nisu imali pardona za goste i slavili su sa 3:0 (2:0). Posle pet kola mladi tim Springvejla ima četiri pobede i poraz i nalazi se u grupi vodećih ekipa.

NPL3 VIKTORIJA

Rezultati 5. kola: Beli orlovi – Davton 1:2, Preston – Nort Sanšajn 1:1, Balarat Siti – Vestern Junajted 1:6, Nanavading Siti – Melburn Viktori 1:4, Boks Hil Junajted – Melburn Siti 3:2, Džilong – Vitlsi Rejndžis 1:2.
1. Preston 5 4 1 0 16:3 13
2. Davton 5 4 0 1 14:8 12
3. Vestern J. 5 3 2 0 14:6 11
4. Melburn S 5 3 0 2 15:7 9
5. Boks Hil 5 2 1 2 11:9 7
6. Viktori 5 2 1 2 9:7 7
7. Džilong 5 2 1 2 10:9 7
8. Vitlsi R. 5 2 0 3 6:14 6