U Vudvilu ruše sve redom

Fudbaleri Beograda iz Adelajda s lakoćom su zadržali prvo mesto na tabeli Prve državne lige Južne Australije. Na domaćem Frenk Mičel Parku u Vudvilu savladali su Vestern Strajkers sa 3:0 (1:0) i tako zabeležili treću uzastopnu pobedu.

Po lepom vremenu i pred uobičajenom brojno publikom, seniori Beograda su ispunili zadatak da upotpune veselu atmosferu koju su stvorili najpre juniori velikim preokretom, a zatim i rezervni tim sigurnom pobedom nad istim rivalom. Kada je došao red na prvi tim, greške opet nije bilo.

Seriju golova otvorio je Stefan Simić u 37. minutu, prekinuvši tako golgeterski post koji je počeo još posle prvog kola. Prošle sezone najbolji strelac Beograda nije uspeo da zatrese mrežu rivala u prvenstvu punih sedam nedelja, pa je pogodak protiv Strajkersa došao u najboljem mogućem trenutku.

Simićev gol je skinuo dosta tereta s leđa domaćina i u nastavku meča im je bilo neuporedivo lakše da igraju. To se videlo i po tome kako su ulazili u šanse, a dve od tih silnih prilika iskoristili su Luis Farkuhar u 62. i Džejs Kamins u 65. minutu meča.
Trener Damijen Mori odlučio se za sastav: Čembrlen, Volter, Tobijas, Felps (od 90. Verbi), Lav (od 46. Farkuhar), Batler-Baudon, Nudžaim, Natsiopoulos, Simić (od 57. Kamins), Kunavelis (od 71. Marković), Padler.

Kako smo napomenuli, i u susretu rezervnih timova pobedio je Beograd i to sa 2:0, golovima Endrjua Leventerisa u 51. i 60. minutu. Rezerve Beograda su sedme na tabeli sa sedam bodova (dve pobede, remi i tri popraza).

U susretu juniorskih timova, Beograd je guio sa čak 3:1, ali je na kraju slavio sa 4:3, sa čak tri pogotka u drugom delu utakmice. Strelci su bili Bernardi (dva), Dafi i Bezbradica. Juniori Beograda su treći na tabeli sa 13 bodova (četiri pobede i po jedan remi i poraz)
U idućem kolu Beograd je gost ekipe Para Hils Najts. Meč se igra u subotu, 5. juna od 15.00 časova na terenu “Padoks”.

Dve pobede juniorki

Juniorke Beograda do 17 godina zabeležile su dve pobede u poslednja dva kola. Najpre su na domaćem terenu savladale Barosa Veli sa 4:1 (Golove postigle Pitakis, Ranić, Midaras i Kristakos), da bi zatim kao gošće pobedile Univerzitet Adelajd sa 4:3, a sve golove na ovom meču postilgla je Tiana Ranić.

Posle sedam odigranih kola juniorke Beograda su treće na tabeli sa 18 bodova (šest pobeda i bez poraza, uz utakmicu manje od rivalki). U sledećem kolu juniorke Beograda su slobodne.

PRVA DRŽAVNA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 6. kola: Istern Junajted – Modburi Džets 0:3, Adelajd Kobras – Plejford Siti 0:1, Adelajd – Viktori – Adelajd Hils 0:1, Fulam Junajted – Para Hils Najts 0:2, Beograd – Vestern Strajkers 3:0, VT Birkala – Vest Adelajd 3:1.

1. Beograd 6 5 0 1 14:4 15
2. VT Birkala 6 4 1 1 13:4 13
3. Viktori 6 3 2 1 10:6 11
4. Modburi 6 3 1 2 9:4 10
5. V.Strajkers 6 3 1 2 10:9 10
6. Plejford S. 6 3 0 3 13:8 9
7. Z.Adelajd 6 3 0 3 8:10 9
8. Para Hils 6 2 1 3 4:6 7