Orlovi iz druge dimenzije

Beli orlovi iz Dajanele ove godine su izgleda definitivno prerasli drugoligaški rang. Sjajna četa trenera Slobodana Despotovskog u 8. kolu je zabeležila najubedljiviju pobedu u dosadašnjem toku sezone i u pravoj igri mačke i miša isprašila domaći Kaning Siti sa čak 6:0 (3:0).

Da su Orlovi imali malo više koncentracije, a u pojedinim trenucima i ozbiljnosti u napadu, mogli su komotno da zabeleže i pobedu sa dvocifrenom razlikom. Prosto je neverovatno koliko prilika su uspeli da prkockaju, i pored šest postignutih golova.

Jednostavno, naspram sebe su imali nedoraslog rivala koji je samo brojao minute i molio se da sudija što pre odsvira kraj.

Meč je obeležio prekaljeni golgeter premijerligaškog kalibra Dejvid Higni, koji je s lakoćom postigao tri gola – u 20, 31. i 87. Reviju pogodaka otvorio je Mekenzi u 14. minutu, a doprinos ubedljivom trijumfu dali su i vešti dribler Saša Njegić u 60. i Bobi Vilson u 70. minutu.

Orlovi su s ovom pobedom sačuvali vodeću poziciju sa skoro besprekornim učinkom jer su u dosadašnjih osam kola samo jednom odigrali nerešeno, a sve ostale utakmice su dobili.

Trener Despotovski je za ovaj susret imao na raspolaganju sledeći tim: Aleksić, Kjuser, Vilson (Pretorijus 75’), Meki (Nadju 60’), K. Despotovski, Megigan, Stepanovski, Masonda (Ninković 60’), Njegić, Makenzi (N Žmukić 75’), Higni.

I u susretu rezervnih timova pobedili su igrači Dajanele sa 4:2 (1:1). Golove su postigli Macura u 25, Stefoski u 51, i Žmukić u 53. i 73. minutu.

Rezerve su igrale u sastavu: Damjanoski, Mohamadi (Duku 60’), Kacurkov, Pretorijus (Olujić 46’), Vinson, Macura (Rajić 60’), Stefoski, Radonić (Dumenopulos 60’), Žmukić (Hindson 71’), Dragojević, Rizidis.

Rezervni tim Belih orlova je drugi na tabeli sa bodom manje od lidera (pet pobeda i tri remija).
Uspešan dan Orlova zaokružili su juniori do 18 godina koji su slavili sa 2:1, golovima Džazrina u 68. i Drljana u 86. minutu. Juniorski tim Dajanele je sedmi na tabeli sa 10 bodova (tri pobede, remi i četiri poraza).

Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima protiv Džundalup Sitija, u subotu 5. juna od 15.00 časova.

Dejvid Higni je postigao tri gola

Svi pevaju himnu

Posle pobede prvog tima Belih orlova, iz svlačionice se orila nezvanična himna kluba – “Igrale se delije”. Tradicionalnu srpsku pesmu pevali su svi igrači Dajanele, bez obzira na to da li su poreklom Englezi, Makedonci, Škoti, Afrikanci ili – Srbi.

Definitivno, takva sloga jedne ekipe i takav odnos svih igrača prema klubu i njegovoj srpskoj bazi, za svaku su pohvalu i mogu da posluže kao najlepši primer svim ostalim klubovima naše zajednice u Australiji. Svaka čast, Orlovi!

DRUGA DRŽAVNA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 8. kola: Kaning Siti – Beli orlovi 0:6, Šamrok Rovers – Kelmskot Ruz 7:0, Balga – Kingsli 0:1, Goznels Siti – Džundalup Siti 2:0, Vaneru Siti – Mardok Melvil 1:0, Morli Vindmils – Univerzitet Kertin 0:2.

1. Beli orlovi 8 7 1 0 24:6 22
2. Kingsli 8 7 0 1 21:7 21
3. Mardok 8 4 2 2 10:9 14
4. Vaneru Siti 8 4 2 2 9:9 14
5. Uni Kertin 7 3 2 2 12:11 11
6. Morli 7 3 1 3 13:12 10
7. Šamrok R. 7 2 3 2 23:14 9
8. Kaning S. 8 3 0 5 10:17 9