Peta pobeda šampiona u nizu

U Vilavongu ništa novo – još jedan vikend i još jedna pobeda Svetog Đorđa. Srpski klub je definitivno ušao u top formu, što potvrđuje iz kola u kolo, pa je tako u 12. rundi s pola gasa položio na pleća poslednjeplasiranu ekipu Gep – 3:0 (2:0).

Petoj uzastopnoj pobedi u prvenstvu, a trećoj bez primljenog gola, prisustvovalo je više stotina navijača domaćih, koji su znali da proslave još jedan uspeh aktuelnih šampiona.

“Fenjeraš” nije bio protivnik protiv od koga je trebalo strepeti i jedino pitanje bilo je kada će “sveci” otključati bravu gostiju. Ipak, čekalo se duže nego što je brojna publika na igralištu srpskog kluba očekivala.

“Tek” u 36. minutu neumorni defanzivac Sem Džonson iskoristio je svoju priliku i doveo domaći tim u vođstvo, već trećim pogotkom u sezoni.

Kada je četiri minuta kasnije “sirijski Mesi” Nasib Džabel udvostručio prednost, skromna ekipa Gepa mogla je da nasluti da je na pomolu rezultatski debakl. Međutim, Sveti Đorđe je u nastavku povukao ručnu i rutinski priveo meč kraju, a pečat na pobedu udario je još jedan vrsni napadač srpskog tima Darsi Pirson u 77. minutu.

S ova tri boda “sveci” su nastavili da se približavaju vodećim ekipama na tabeli, čiji međusobni meč u ovom kolu je završen neverovatnom pobedom Olbeni krika protiv Lejksa od čak 9:0!

U predigri u Vilavongu su rezervni timovi Svetog Đorđa i Gepa odigrali nerešeno 3:3, a strelci za naš tim bili su Jovanović, Popov i Kalahan.

U idućem kolu kaznena ekspedicija iz Vilavonga igra u gostima protiv Sentenari Stormers, u petak 4. juna od 20.30 časova, a duel rezervnih timova je dva sata ranije na terenu Atus Park.

Devojke prve na tabeli

Fudbalerke Svetog Đorđa su u Trećoj ženskoj ligi Brizbejna zabeležile dve pobede – 9:3 protiv AC Karine (golove postigle Mekartur tri, Popović tri, Čelebičanin, Pirson i Vukadin po jedan), a zatim 3:2 protiv Logan Metro (Popović dva i Pirson)

Posle šest odigranih utakmica fudbalerke Svetog Đorđa su prve na tabeli sa pet pobeda i jednim porazom. Sledeću utakmicu devojke srpskog kluba igraju na domaćem terenu u Vilavongu u nedelju, 5. juna od 16.00 časova protiv Džimbumba Junajteda.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 12. kola: Lejks – Olbeni Krik 0:9, Brizbejn Najts – Univerzitet Kvinslend 1:2, Akacija Ridž – Mt. Gravat 1:4, Bejsajd Junajted – Sentenari Stormers 5:1, Tuvong – Vestern Spirit 5:0, Sveti Đorđe – Gep 3:0.

1. Olbeni Krik 10 8 2 0 50:8 26
2. Lejks 11 8 1 2 31:25 25
3. Sv. Đorđe 10 7 1 2 34:15 22
4. Bejsajd J. 10 7 1 2 26:13 22
5. Tuvong 9 4 2 3 20:19 14
6. Univerzitet 11 4 1 6 17:27 13
7 Mt Gravat 9 3 2 4 16:18 11
8. Najts 9 3 1 5 14:21 10