Majstori za derbi utakmice

Fudbaleri Svetog Đorđa su nastavili da dele fudbalske lekcije u derbi mečevima. Možda ponekad izgube od rivala iz donjeg doma Premijer lige Brizbejna, ali kad god izađu na megdan konkurentima za najviši plasman, tada pokažu pravo lice.

Tako su i u utakmici 14. kola savladali Lejks sa 3:2 i zasluženo preuzeli drugo mesto na tabeli.

Srpski tim je u prvom poluvremenu poveo sa 2:0, golovima Semjuela Bola u 33. i Darsija Pirsona u 37. minutu. Činilo se da će lako doći do nove, devete pobede u ovogodišnjem prvenstvu. Međutim, u drugom poluvremenu Lejks se probudio i pokazao da nije slučajno u vrhu Premijer lige.

Gosti su se vratili u meč golovima u 53. i 78. minutu, kada je i srpski tim ostao s igračem manje. Naime, u tom 78. minutu isključen je defanzivac ekipe iz Vilavonga Nikola Šuša i sve je slutilo da će se Sveti Đorđe grčevito boriti da spasi bod.

Ali, šest minuta posle izjendčenja, domaći tim je ipak ponovo okrenuo situaciju u svoju korist, a najveće zasluge za to još jednom pripadaju Darsiju Pirsonu. Neumoljivi golgeter je svojim 12. golom na 13 utakmica rešio pitanje pobednika i pogurao “svece” uz rame vodećem Olbeni Kriku, s kojim se sastaje u idućem kolu. Derbi sezone igra se na terenu lidera, Volter Parku, u subotu 3. jula od 19.10 časova.

Trener Svetog Đorđa je za meč protiv Lejksa imao na raspolaganju tim: Popović, Šuša, Saolele, Džonson, Smit, Skavo, Džabel, Dejvi, Bond, Bol, Pirson. Igrali su još: Falso, Da Silva, Sinerton.

U predigri je rezervni tim Svetog Đorđa pobedio sa 3:0, golovima Petrovića, Kalahana i Sajoa.

Bez treninga do subote

Aktuelna epidemiološka situacija u većem delu Australije dovela je do rigoroznih državnih mera. Odlukom Vlade Kvinslenda, ceo Brizbejn s okolinom od utorka popodne je u trodnevnom “lokdaunu”.

Tokom perioda zatvaranja otkazani su svi sportski događaji, uključujući i treninge, što znači da će fudbaleri Svetog Đorđa i Olbeni Krika u subotu igrati derbi sezone bukvalno bez minuta na terenu u protekla tri-četiri dana.
Zatvaranje Brizbejna trebalo bi da se završi u petak u ponoć, ali nije isključeno da potraje i duže, pošto se državne odluke o merama menjaju iz dana u dan.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati 14. kola: Senenari Stormers – Univerzitet Kvoinslend 1:0, Tuvong – Mt Gravat 2:3, Akacija Ridž – Brizbejn Najts 1:3, Sveti Đorđe – Lejks 3:2, Bejsajd Junajted – Olbeni Krik (odloženo), Vestern Spirit – Gep (odloženo).
1. Olbeni Krik 13 11 2 0 71:11 35
2. Sv. Đorđe 14 9 2 3 44:24 29
3. Lejks 14 9 1 4 36:32 28
4. Bejsajd J. 13 8 1 4 31:18 25
5. Mt Gravat 12 6 2 4 22:21 20
6. Tuvong 13 5 4 4 30:26 19
7. Univerzitet 14 5 2 7 18:28 17
8. Najts 12 4 2 6 23:30 14