Lider prejak za Srbiju

Novi domaći teren i dalje ostaje kao uklet za fudbalere Ficroj siti Srbije. Otkako su ove sezone počeli da igraju na Bartletu u Ričmondu, još nisu upisali pobedu.

Ruku na srce, malo ko je mogao očekivati da će se to desiti prošlog vikenda, s obzirom na to da im je u goste došao lider prvenstva Prve lige Viktorije, ekipa Kerolajn Springs Džordžs Kros. Rival koji je od početka šampionata zaseo na čelo tabele nije imao popusta za ekipu trenera Džona Markovskog i slavio je sa ubedljivih 4:1.

Iako konačan rezultat ne govori u prilog tome, igrači Ficroja su skupo prodali kožu lideru. Srpski klub se dobro držao sve dok je imao 11 igrača na terenu. Međutim, isključenje Miloša Ilića u 63. minutu je odredilo tok meča. Gosti su poveli u 50. minutu, a četvrt časa kasnije iz penala su duplirali prednost.
Golom Aleksandra Pavasovića samo dva minuta kasnije srpski tim je vratio rezultatsku neizvesnost, ali to nije trajalo dugo pošto su gosti u 75. minutu postigli treći pogodak i stavili tačku na nadu ekipe Ficroj Sitija.

Srbija je igrala u sastavu: Mekmaster, Milojević, Bejli (N. Cicmil 30’), Triantafilopulos, Meklin, Lakić, Dž. Papadimitriju, M. Papadimitriju (Ospina 61’), Miloš Ilić, Markovski (Basil 67’), Pavasović.
U predigri je rezervni tim Kerolajn Springsa zabeležio ubedljivih 9:0 (6:0). I rezerve Ficroja su meč završile s igračem manje zbog crvenog kartona.

U narednom kolu Srbija igra u gostima protiv Esendon Rojalsa, u petak 2. jula od 20.30 časova, na terenu Kros Ki Rezerv.

PRVA LIGA VIKTORIJE
GRUPA SEVERO-ZAPAD

Rezultati 13. kola: Esendon Rojals – Kilor Park 2:1, Brimbenk – Vitlsi Junajted 3:0, Sidnam Park – Banjul Siti 6:0, Klifton Hil – Korajo 2:5, Altona Siti – Jaravil 4:3, Ficroj Siti Srbija – Kerolajn Springs 1:4.

1. K. Springs 11 8 2 1 21:4 26
2. Brimbenk 11 8 2 1 17:5 26
3. Sidnam Park 11 7 0 4 23:12 21
4. Esendon R. 11 7 0 4 22:13 21
5. Jaravil 11 5 3 3 19:14 18
6. Altona S. 11 3 5 3 16:17 14
7. Klifton Hil 11 4 1 6 15:23 13
8. Korajo 11 3 3 5 17:21 12