Dajanela ruši sve redom

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele nastavili su niz pobeda u prvenstvu Druge lige Zapadne Australije, pošto su u utakmici zaostalog četvrtog kola kao gosti savladali Balgu sa 3:1 (1:1).

Meč je počeo žustro od strane srpskog tima i posle nepunih 60 sekundi igre Kristijan Despotovski je doveo Orlove u vođstvo. Igrači Balge su napadali većim delom prvog poluvremena i upornost im se isplatila kada je Kamara šutem sa distance matirao Dejana Aleksića.

Međutim, u nastavku su Orlovi postavili stvari na svoje mesto. Prvo je iskusni napadač srpskog tima Dejvid Higni pogodio za 2:1, da bi snažni defanzivac Bobi Vilson u 78. minutu stavio tačku na ovu sadržajnu, ali dosta rastrzanu utakmicu.

Tim trenera Bobija Despotovskog zadržao je tako bod prednosti na čelu takmičarske tabele i u narednom 7. kolu dočekuju ekipu Morli Vindmils, 22. maja od 16.00 časova na stadionu u Dajaneli.

Despotovski je protiv Balge izveo sledeći sastav: Aleksić, Ninković, Vilson, Maki, Stepanovski, Mekgigan (Dojl 76’), Masonda, Despotovski, Njegić, Higni, Talimdžioski (D. Makenzi 86’)

U duelu rezervnih timova Balge i Orlova bilo je nerešeni 1:1 (0:0), a gol za srpski tim postigao je Macura u 76. minutu. Rezerve Dajanele igrale su u sastavu: Damjanoski, Olujić, Mohamadi, Kacurkov (Magesan 68’), Vinson (Al-Džubri 64’), Mahamud JR (Macura 68’), Dumenopulos (Zadeh 64’), Radonić, Žmukić, Dragojević, Stefoski (Hindson 64’).

U meču juniorskih timova do 18 godina pobedili su junioru Dajanele sa 4:1 (2:1), a golove su postigli Falama, Drljan, Mozes i Džaznin.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 4. kola: Kelmskot Ruz – Mardok Melvil 1:2, Šamrok Rovers – Kertin Univerzitet (odloženo), Balga – Beli orlovi 1:3, Goznels Siti – Morli Vindmils (odloženo), Vaneru Siti – Kaning Siti 2:1, Kingsli Vestsajd – Džundalup Siti 3:1.

1. Beli orlovi 6 5 1 0 16:5 16

2. Kingsli 6 5 0 1 17:5 15

3. Mardok 6 4 1 1 9:7 13

4. Morli V. 5 3 1 1 12:8 10

5. Vaneru S. 6 3 1 2 8:9 10

6. Kertin Uni 5 2 1 2 10:11 7

7. Šamrok R. 5 1 3 2 14:11 6

8 Kaning S. 6 2 0 4 7:10 6