Orlovi “kljucnuli“ bod u gostima

Svanulo je napokon i Springvejl Belim orlovima. Posle tri uzastopna nesrećna poraza identičnim rezultatom 1:2, srpski klub je uspeo da na gostovanju protiv Vitlsi Rejndžisa odigra nerešeno 1:1 (1:1).

U meču odigranom na Eping stadionu domaćin je poveo u 17. minutu, da bi Orlovi odmah nakon isteka prvi pola časa igre došli do izjednačenja zahvaljujući raspoloženom Brejdiju Kvinu, kojem je to bio treći pogodak ove sezone.

Iako je prilika u nastavku bilo na obe strane, rezultat se nije menjao do kraja i može se reći da je slađi bod otišao u Kizboro s našim Orlovima.

Trener Artur Kiričijan ukazao je poverenje ekipi u sastavu: Camuranis, S. Jans, Nikolić, Šarić (Tonios 56’), Paola, Kvin, Janković (Namdar 73’), Stanisavljević, Kecojević, Kubenko (Kuei 59’), Del Mediko.

U predigri glavne utakmice mladi tim Vitlsi Rejndžisa pobedio je Orlove sa 2:1 (2:0). Gol za mladi tim Springvejla postigao je Gorsovski u 69. minutu, kada je već bilo 2:0 za rivala.

Sledeću utakmicu Springvejl Beli orlovi igraju na domaćem terenu, u Srpskom sportskom centru u Kizborou, gde će u subotu, 22. maja od 15.00 časova, ugostiti Džilong Makedoniju. Meč mladih timova odigraće se dva sata ranije.

Pojačanja i dalje pristižu

Iako je sezona u Trećoj premijer ligi Viktorije već prevalila prvu trećinu, uprava Belih orlova i dalje dovodi nove igrače. Posle Masa Kuejia, opremu Springvejla zadužili su igrači sredine terena Stefan Tonios i 19-godišnji Aleks Kubenko, koji se vratio među Orlove posle kraće epizode u Langvorinu.

Kubenko je odmah bio starter protiv Vitlsija, dok je Tonios ušao u igru u drugom poluvemenu.

NPL3 Viktorija

Rezultati 8. kola: Vestern Junajted – Preston Lajons 1:1, Balarat Siti – Melburn Viktori 0:7, Vitlsi Rejndžis – Beli orlovi 1:1, Davton – Nort Sanšajn 4:3, Boks Hil – Nanavading Siti 2:3, Džilong Makedonija – Melburn Siti 0:1.

1. Preston 8 6 2 0 21:4 20

2. Melburn S. 8 5 1 2 22:10 16

3. Vestern J. 8 4 4 0 20:11 16

4. Davton 8 5 0 3 18:18 15

5. Melburn V. 8 4 2 2 18:8 14

6. Nanavading S. 8 4 0 4 16:17 12

7. Džilong 8 3 2 3 13:12 11

8. Boks Hil 8 3 1 4 15:15 10