Dajanela gazi ka tituli

Fudbaleri Dajanela Belih orlova su u derbiju dosadašnjeg dela prvenstva kao gosti savladali Kingsli Vestsajd sa 3:2 (1:1) i odmakli konkurentu čak šest bodova na čelu tabele. Posle ove pobede, utisak je da srpski tim nema ko da zaustavi na putu ka tituli prvaka Druge državne lige Zapadne Australije.

Prava drama se odigrala u dubokoj sudijskoj nadoknadi vremena, kada je najpre domaćin u 96. minutu izjednačio na 2:2. Ali, samo što se krenulo sa centra, Orlovi su iznudili penal i golom Džejsona Stepanovskog sa bele tačke, u sedmom minutu nadoknade, došli do pobede.

Usledila je erupcija oduševljenja fudbalera i brojnih navijača Dajanele koji svuda prate svoj tim i pružaju bučnu podršku. Čini se da je ovog puta bilo žestoko kao retko kad ranije.
Orlovi su u 30. minuru poveli preko Hignija iz penala, a Nikola Talimdžioski je u 59. minutu doneo prednost od 2:1. Trener Slobodan Despotovski odlučio se za sastav: Aleksić, Kjuser, Ninković, Maki, Talimdžioski, K. Despotovski, Mekgigan, Stepanovski, Masonda, Njegić, Higni (Makenzi 90+2).

Strelac odlučujućeg gola Džejson Stepanovski

U meču rezervnih timova pobedio je Kingsli sa 4:0 (2:0). Rezerve Dajanele su druge na tabeli sa 21 bodom (šest pobeda, tri remija i poraz, gol razlika 27:10).

U meču juniorskih timova do 18 godina takođe je slavio Kingsli sa 6:1 (3:1). Juniori Dajanele su deveti na tabeli sa 10 bodova (tri pobede, remi i šest poraza, gol ralika 13:28).
Sledeću utakmicu Beli orlovi igraju u gostima kod Kertin Univerziteta, u subotu 26. juna od 18.00 časova, na terenu Edinburg Oval.

DRUGA DRŽAVNA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 11. kola: kolo: Kaning Siti – Mardok Melvil 0:1, Kelmskot Ruz – Morli Vindmils 2:2, Šamrok Rovers – Vaneru Siti 0:2, Džundalup Siti – Kertin Univerzitet 2:0, Balga – Goznels Siti 1:2, Kingsli Vestsajd – Beli orlovi 2:3.
1. Beli orlovi 11 10 1 0 31:9 31
2. Kingsli 11 8 1 2 26:12 25
3. Vaneru S. 11 6 3 2 16:11 21
4. Goznels S. 11 6 2 3 16:11 20
5. Mardok 11 5 2 4 12:13 17
6. Kertin Uni 10 4 2 4 14:15 14
7. Šamrok R. 10 3 3 4 25:18 12
8. Morli 10 3 3 4 18:18 12