Srbija opet ispustila pobedu

Fudbaleri Ficroj Siti Srbije bili su vrlo blizu da ostvare treću ovogodišnju pobedu, ali su na kraju morali da se zadovolje s remijem – 2:2. Ponovio se scenario iz prvog dela sezone protiv Kilor Parka, kada je takođe Srbija vodila do pred sam kraj, a onda primila dva gola i nezasluženo ostala bez bodova (3:2).

Prednost srpskom klubu doneo je Nikita Cicmil već u drugom minutu meča, a gosti su izjednačili autogolom Maksima Ilića u 29. minutu. Nastavak je doneo bolju igru Ficroja, koja je krunisana drugim vođstvom, ovaj put preko Meklina u 59. minutu.

Međutim, osam minuta pre kraja Sako je izjednačio i produžio post Srbije na domaćem terenu. Otkako su se preselili u Ričmond, igrači Ficroja još nisu slavili u meču za bodove u svom dvorištu…

Trener Markovski je izveo sastav: Ranković, Milojević, Bejli, Lakić, Dž. Papadimitriju, Miloš Ilić, Jovanović, Maksim Ilić (Triantafilopulos), Cicmil (Meklin), Markovski (M. Papadimitriju), Pavasović.

U duelu rezervnih timova Kilor Park je savladao Srbiju sa 5:2. Golove za Ficroj postigli su Bogdanović u 14. i Hadžinikolaidis u 32. minutu. Rezervni tim Ficroj Srbije je deseti na tabeli sa sedam bodova (dve pobede, remijem i sedam poraza).

Iduću utakmicu fudbaleri Srbije igraju na domaćem terenu u Ričmondu, u subotu 26. juna od 19.00 časova, protiv lidera na tabeli Keroljan Springsa.

Poraz devojaka

Fudbalerke Ficroj Siti Srbije pretrpele su poraz su u meču 10. kola od Murulbarka sa 4:1 (4:0). Gol za tim devojaka Ficroj Srbije postigla je Melani Din u 71. minutu. Ženski tim Ficroj Srbije je šesti na tabeli sa 9 osvojenih bodova (tri pobede i četiri poraza, gol razlika 8:26).
Iduću utakmicu Srbija igra u gostima kod “fenjeraša” Branzvik Zebri, u nedelju 27. juna od 17.00 časova na terenu Samer Park.

PRVA DRŽAVNA LIGA VIKTORIJE – GRUPA SEVERO-ZAPAD

Rezultati 12. kola: Esendon Rojals – Brimbenk 1:2, Korajo – Altona Siti 1:1, Sidnam Park – Kerolajn Springs 1:0, Jaravil – Banjul Siti 3:0, Ficroj Siti Srbija – Kilor Park 2:2, Vitlsi Junajted – Klifton Hil 1:1.
1. K. Springs 10 7 2 1 17:3 23
2. Brimbenk 10 7 2 1 14:5 23
3. Esendon R. 10 6 0 4 20:12 18
4. Jaravil 10 5 3 2 16:10 18
5. Sidnam P. 10 6 0 4 17:12 18
6. Klifton Hil 10 4 1 5 13:18 13
7. Altona S 10 2 5 3 12:14 11
8. Kilor P. 10 3 2 5 12:18 11