Četvrta pobeda Orlova u nizu

Fudbaleri Dajanela Belih orlova nastavili su seriju dobrih igara koja ih je lansirala na vrh tabele u Drugoj državnoj ligi Zapadne Australije. Do četvrte uzastopne pobede, a šeste ukupno, srpski klub je došao u neizvesnoj derbi utakmici protiv Morli Vindmilsa – 2:1 (1:1).

Orlovi su došli do prednosti u 17. minutu, golom defanzivca Džoša Kjusera kojem je ovo bio prvenac u crvenom dresu. Ali, borbeni gosti su stigli do izjednačenja samo deset minuta kasnije i taj rezultat je bio aktuelan sve do sredine drugog poluvremena.

Rovovsku borbu i neizvesnost na terenu prelomio je penal za ekipu Dajanele. Međutim, šut Danijela Mekenzija sa bele tačke sjajno je odbranio golman gostiju, ali je na sreću Belih orlova na loptu prvi natrčao brzonogi Stiven Masonda i svojim trećim golom u sezoni doneo veliku radost domaćoj ekipi i mnogobrojnim navijačima.

Iz nekoliko stotina grla se prolomila pesma “Mi smo šampioni”, a igrači trenera Bobija Despotovskog su znalački do kraja uspeli da sačuvaju prednost i na taj način ostanu lideri u šampionatu.

Beli orlovi su igrali u sastavu: Aleksić, Kjuser, Vilson, Meki, Mekgigan (Ninković 82’), Stepanovski, Masonda, Njegić, Talimdžioski, Despotovski, Makenzi (Žmukić 90’).

Rezervni timovi Dajanele i Morlija odigrali su nerešeno 2:2 (1:2). Strelci za srpski tim bili su Žmukić u 25. i Macura u 47. minutu. Rezerve su igrale u sastavu: Damjanoski, Magesan (Dumenopoulos 31’), Mohamadi, Zadeh, Vinson (Macura 46’), Mahmud JR (Olujić 46’), Stefoski (Kacurkov 83’), Radonić, Žmukić (Al-Džabri 69’), Dragojević, Rizidis.

U meču juniorskih timova do 18 godina pobedili su gosti sa 6:0 (3:0).

Sledeću utakmicu Dajanela Beli orlovi igraju u gostima protiv Kaning Sitija, u subotu 29. maja od 15.00 časova.

Druga liga Zapadne Australije

Rezultati 7. kola: Kertin Univerzitet – Vaneru Siti 0:0, Kelmskot Ruz – Kaning Siti 1:3, Džundalup Siti – Balga 4:0, Mardok Melvil – Goznels Siti 1:1, Kingsli Vestsajd – Šamrok Rovers 3:2, Dajanela Beli orlovi – Morli Vindmils 2:1.

1. Beli orlovi 7 6 1 0 18:6 19

2. Kingsli 7 6 0 1 20:7 18

3. Mardok 7 4 2 1 10:8 14

4. Vaneru S. 7 3 2 2 8:9 11

5. Morli V. 6 3 1 2 13:10 10

6. Kaning S. 7 3 0 4 10:11 9

7. Kertin Uni. 6 2 2 2 10:11 8

8. Džundalup S. 7 2 1 4 18:15 7