Bolna lekcija od lidera

Duel sa liderom Druge premijer lige Novog Južnog Velsa u najavi nije bio obećavajući za Bele orlove, koji su posle serije loših rezultata pre dve nedelje ostali i bez trenera. Međutim, ni najveći pesimisti nisu mogli da predvide da će Bonirig od Sent Džordž Sitija pretrpeti tako težak poraz – 5:2!

Iako su Orlovi ušli u meč prividno samouvereniji i imali celokupan posed lopte u uvodnim minutama, već prvi napad domaćina bio je koban. U 4. minutu ekipa Sent Džordža je prvi put prešla polovinu terema i odmah je Džejson Monero sa dvadesetak metara raspalio, a njegov šut prošao je s desne strane golmana Hronopulosa, koji je samo pogledom ispratio loptu u mrežu.

I pored ranog šok-gola Bonirig je imao više od igre. Međutim, na uskom terenu teško su se razvijale tečne akcije i dominacija našeg tima uglavnom se okončavala akcijama bez završnice.

U jednoj od retkih konkretnih šansi David Vranković je ostavio loptu Asmiru Kadriću, ali je njegov šut sa ivice šesnaesterca završio preko gola.

Konačno, nakon pola sata usledilo je izjednačenje. Kadrić je probio s leva i centrirao, a Vrankovićev šut blokiran je rukom zbog čega je dosuđena najstroža kazna. Eron Pitersen bio je siguran sa 11 metara i poravnao na 1:1.

Samo dva minuta kasnije Mun-Su Gil je u kaznenom prostoru zakačio nogom napadača St Džordža i domaćini su takođe dobili penal, ali je Hronopoluos pročitao šut sa bele tačke i sačuvao nerešeno na poluvremenu.

Ako se za prvo poluvreme može konstatovati da su naši fudbaleri odigrali po već viđenom “receptu” iz ove sezone, gde su imali više od igre, ali je protivnik imao konkretnije šanse, u drugom poluvremenu je bila druga slika.

Već na početku usledilo je ono čega su se svi pribojavali, a to je prava goleada, nalik onoj iz prošlog kola kada je Sent Džordž slavio sa 5:4 protiv Hilsa.

Period od 53. do 62. minuta bio je presudan. Počelo je penalom koji domaći ovaj put nisu propustili i poveli su golom Romera. Isti igrač već u sledećem napadu dobro šutira, Hronopoluos odbija, ali samo do Robertsa koji povećava na 3:1.

Raspoloženi domaćini tu nisu stali, a Orlovi s druge strane nisu uspevali da dođu do daha posle dva brza gola. Već nekoliko minuta kasnije Huan Karlos Romero prima loptu na deset metara od gola i preciznim šutem pogađa za 4:1.

Samo tračak nade za srpski tim upalio se u 64. minutu, kada je Radovan Pavićević iznudio slobodan udarac, a kapiten Rej Miler pogodio rašlje protivničkog gola za 4:2. U poslednjih pola sata ušao je i novajlija Kosta umesto Pavićevića, pokušavali su fudbaleri Boniriga da se vrate u meč, ali nisu uspeli da stvore zrele šanse.

Konačno, u 84. minutu najbolji strelac lige Romero (15 golova) po treći put na ovoj utakmici pogodio je mrežu srpskog tima i postavio konačnih 5:2.

Serija loših rezultata od trećeg do desetog kola, tokom kojih Bonirig često nije uspevao da dominaciju na terenu pretoči u bodove, nastavila se i prošlog vikenda. Beli orlovi tonu sve dublje na tabeli NPL2 i ispostavilo se da zaista nije bilo realno da vade kestenje iz vatre protiv trenutno najbolje ekipe u ligi.

Pogledi sve govore: Stručni štab Boniriga

Teren nije alibi

Meč je odigran na Pikharst Parku, najmanjem teren u NPL2, čije dimenzije jedva ispunjavaju fudbalske norme. Takođe, do dva dana pred meč nije se znalo da li će se igrati na ovom terenu s veštačkom travom, pošto je i osvetljenje u najmanju ruku slabo, ako ne i sasvim neadekvatno za ovaj nivo nadmetanja.

Povrh svega, ne može se zanemariti činjenica da je ulogu trećeg sudije na ovoj utakmici obavljalo nezvanično lice! Sve ovo uistinu jesu bile otežavajuće okolnosti, pogotovo teren koji deluje tek nešto veći od terena za mali fudbal. Međutim, na osnovu viđenog, nema opravdanja za pet primljenih golova i manjak kreativnosti kod Orlova.

Sve dalje od promocije

Sent Džordž Siti je klub osnovan tek 2016. i nastavlja meteorski uspeh ka vrhu, dok su Orlovi sve dalje od cilja koji bezuspešno jure već tri godine. Naime, Sent Džordž je na putu da posle promocije iz NPL3 u NPL2, od pre nekoliko godina, napravi odlučujući iskorak ka elitnoj NPL 1.

Bonirig, pak, kao višestruki osvajač tog takmičenja ima sve teži zadatak da se vrati u probrano društvo. Jednu od poslednjih šansi da uhvate priključak i sačuvaju nadu, Orlovi će imati sledeće subote (18.00), na domaćem terenu protiv Rajdersa.

NPL2 NSW

REZULTATI 12. kola: St. Džordž Siti – Beli orlovi 5:2, Z. Sidnej, CK Mariners 4:0, Rejders – Hils junajted 3:3, St. Džordž FC – Spirit 0:2, Mauntis – Blektaun 2:2, Hakoa – Tigrovi 2:1.

1. St. Džordž siti 12 8 2 2 34:19 26

2. Z. Sidnej 12 8 2 2 32:17 26

3. Spirit 12 8 1 3 32:15 25

4. Hakoa 12 6 3 3 20:11 21

5. Tigrovi 12 7 0 5 20:22 18

6. Mariners 12 5 2 5 30:24 17

7. St. Džordž FC 12 5 1 6 14:19 16

8. Rejders 12 4 2 6 15:22 14