Sinđelić lako s Makedoncima

Fudbaleri Sinđelića su proteklog vikenda potvrdili da rekordna pobeda iz prošlog kola protiv Morlanda od 9:1 nije bila slučajna. Pred raspoloženim timom trenera Gorana Lozanovskog, pala je i Lalor Junajted Sloga, koja je značajno jača od prethodnog rivala srpskog kluba – 3:0 (1:0).

Ova sigurna pobeda dobija na težini kada se zna da je ostvarena na gostujućem terenu, a što je još značajnije, Sinđa je bio toliko dominantan da je sa samo malo više sportske sreće i koncetracije rezultat mogao da bude znatno ubedljiviji.

Iako Lalor Sloga nije slaba i naivna ekipa, ovo samo potvrđuje da Sinđelić u poslednje vreme igra dobro i da je u formi.

Prednost je u ranoj fazi meča, u 12. minutu, obezbedio iskusni Lijam Kanel koji u poslednjih nekoliko mečeva pruža sjajne partije. Put ka pobedi je u drugom minutu drugog poluvremena trasirao visoki defanzivac Jovan Džurkić, da bi tačku na još jedno dobro izdanje srpskog kluba stavio Bobi Eftimoski u 76. minutu.

Pored tri postignuta gola Sinđelić je imao i nekoliko zicera, a pogodio je i prečku polovinom prvog poluvremena. S druge strane, domaćini izuzev jedne prečke polovinom drugog poluvremena nisu imali drugih prilika za kojima bi mogli da žale.

U timu Sinđelića nije bilo povređenog kapitena Mileta Međedovića, a umesto njega je igrao novi fudbaler Džozef Sijeh, koji je na debiju opravdao poverenje trenera i zadovoljio ukus vernih navijča koji su bili brojni i na ovom gostovanju.

Trener Lozanovski se odluio za sastav: Valeze, Dikson, Stat, Sijeh, Džurkić, Gilmor, Sarbin, Kanel (Eftimoski 56’), Nikolić (Martinez 77’), Petrovski, Žorić.

U predigri je rezervni tim Lalor Junajteda pobedio tesnim rezultatom 2:1, iako su rezervisti Sinđelića iz ovog susreta zaslužili bar bod.

U Idućem kolu Sinđelić igra derbi protiv drugopasiranog Hjum Junajteda, na domaćem terenu Oreana Park u Ardieru, u petak 28. maja od 20.30 časova.

Druga liga Viktorije grupa severo-zapad

Rezultati 9. kola: Lalor Junajted – Sinđelić 0:3, Morland Junajted – Hopers Krosing 1:5, Mil Park – Albion Rovers 1:1, Vestern Sabarbs – Altona Ist Finiks 1:3, Stratmor – Džilong Rendžers 3:0, Hjum Junajted – Eping Siti 6:2.

1. Stratmor 9 7 1 1 21:4 22

2. Hjum J. 9 6 1 2 19:9 19

3. Sinđelić 9 5 1 3 21:8 16

4. Altona Ist 9 4 2 2 10:5 15

5. Hopers K. 9 4 1 4 16:12 13

6. Lalor J. 9 4 1 4 16:16 13

7. Mil Park 9 4 2 3 17:18 13

8. Albion R. 9 4 1 4 15:16 13