Brzim tempom do pobede

Na dan 24. maja bila je održana finalna faza Krosa RTS-a u dijaspori. Okupilo se 130 učenika Srpske gimnazije Dositej Obradović i Osnovne škole Milivoj Trifunski iz Velikog Senpetra, od 7 do 18 godina. Za dobru organizaciju pobrinuli su se profesori: Vera Župunski, Miodrag Grubački, Dragomir Zlatomir Petkov, Milan Đurić i Saša Malimarkov, a pomogli su im učitelji i profesori đaka takmičara.

Prvo su trčali stariji učenici, a potom oni mlađi. Sva deca su bila nagrađena, a učenici sa najboljim rezultatima će otputovati na finale u Srbiju.

Učenici, atletičari, koji su trčali za finalno takmičenje u matici su: kategorija devojčice od 7 do 8 godina, I mesto osvojila je Nada Lukin (Temišvar); II mesto Maja Krnjački (Temišvar); III mesto Jana Petkov (Temišvar), a IV mesto osvojila je Aleksija Šerban (Temišvar). U kategoriji dečaka od 7 do 8 godina, I mesto osvojili su Raul Tanase (Temišvar) i Dragomir Danić (Veliki Senpetar); II mesto Dragan Jacin (Temišvar); III mesto Aleksandar Kuzmanov (Temišvar) i IV mesto osvojio je Haris Lacić (Temišvar).

U kategoriji devojčica od 9 do 10 godina, I mesto osvojile su Jovana Jorgovan (Temišvar) i Milena Rajka Đurić (Veliki Senpetar); II mesto Sofija Stojkov (Temišvar); III mesto Lara Soke Vujica (Temišvar) i IV mesto pripalo je Tanji Momir (Temišvar). A kod dečaka u istoj kategoriji prvi su kroz cilj prošli Gabriel Akatrinej (Temišvar) i Marko Marijan Petkov (Veliki Senpetar); II mesto je osvojio Milan Majkić (Temišvar); III mesto Aleksandar Todorov (Temišvar), a četvrti je bio Goran Vojnović (Temišvar).

U kategoriji od 11 do 12 godina, ženskih takmičarki nije bilo. Učenik Borislav Đurić iz Velikog Senpetra, kao jedini takmičar od 11 do 12 godina, osvojio je I mesto.

Ni kategorija devojčica od 13 do 14 godina nije imala takmičarke. Kod dečaka u istoj kategoriji od 13 do 14 godina I mesto podelili su Alen Grubački (Temišvar) i Bojan Đurić (Veliki Senpetar); II mesto je osvojio Spasko Mihajlović (Temišvar); III mesto Igor Jorgovan (Temišvar), a IV mesto osvojio je Darko Todorović (Temišvar).

U ženskoj konkurenciji od 15 do 18 godina, prva je kroz cilj prošla Denisa Rudnjanin (Temišvar), druga je bila Jovana Radosavljević (Temišvar), treće mesto osvojila je Alisa Cuguj (Temišvar), a četvrta je bila Snežana Teodorović (Temišvar). U muškoj konkurenciji istog godišta, najuspešniji je bio Filip German (Temišvar), drugi kroz cilj je prošao Jovan Jankulov (Temišvar), treći Miroljub Kornić (Temišvar) i četvrti Veljko Jovanović (Temišvar).