Sveti Đorđe ponovo silan

Brizbejn ponovo drhti pred “svecima”. Fudbaleri srpskog kluba Sveti Đorđe zabeležili su i treću uzastopnu pobedu i ponovo je razlika bila ubedljiva – protiv Tuvonga u gostima 5:1!

Fudbaleri Svetog Đorđa su u početku ovogodišnjeg šampionata dva puta kiksnuli, ali su se zatim u potpunosti oporavili, došli do prepoznatljive igre i ponovo ušli u seriju pobeda. Koliko su moćni, posle hrvatskih Najtsa najbolje je osetio Tuvong.

Iako je prvi deo susreta završen samo golom prednosti za srpski tim (strelac Bol u 8. minutu), u nastavku je usledila prava fudbalska rapsodija.

Golovi su se nizali kao na traci i za samo 20 minuta četa iz Vilavonga je domaćinu zatrpala mrežu sa četiri lopre. Prvo je pogodio Sem Džonson u 47, a zatim je maestro Nasib Džabel u svega tri minuta (58. i 61. minut) postigao dva gola za ubedljivu prednost, koju je dodatno začinio Oliver Bond u 67. minutu.

Do kraja su domaći uspeli da postignu utešni gol, ali ni pedalj dalje nisu mogli.

Trener Svetog Đorđa Rob Grem imao je na raspolaganju sledeći tim: Popović, Šuša, Kumar, Saolele, Smit, Džonson, Skavo, Bond, Bol, Džabel, Pirson. Rezerve: Korling, Samjuels, Sinerton, Jovanović, Falso.

U predigri su rezervni timovi odigrali nerešeno 3:3. Golove za drugi tim Svetog Đorđa postigli su: Batler, Jovanović i Da Silva. Posle sedam odigranih utakmica rezerve Svetog Đorđa su treće na tabeli sa 16 osvojenih bodova (pet pobeda, remi i poraz).

Sledeću utakmicu u Premijer ligi srpski tim igra na domaćem terenu Sent Džordž Park u Vilavongu protiv Univerziteta Kvinslend. Meč počinje u nedelju, 16. maja, od 17.00 časova.

I devojke nastavile pobednički niz

Ženski tim Svetog Đorđa nastavio je da niže pobede. Devojke su prvo pobedile Istern Sabarbsa sa 6:4, da bi zatim u gostima savladale Sentenari Stormers sa 4:3. Od četiri gola za Sveti Đorđe, Kejtlin Makartur je postigla tri.

Tim je igrao u sastavu: B. Popović, Jančić, Haton, Makartur, Husejnović, Šuša, V. Popović, Branković, Popov, Đurić, Drača, Gunes.

Posle pet kola devojke srpskog tima su prve na tabeli sa devet bodova (tri pobede i jedan poraz) i sa utakmicom manje. Sledeću utakmicu igraju u subotu, 15. maja od 18.30 na domaćem terenu u Vilavongu protiv tima FK Karina.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 8. kola: Vestern Spirit – Akacija Ridž 0:2, Mt Gravat – Brizbejn Najts 1:1, Gep – Olbeni Krik 0:3, Tuvong – Sveti Đorđe 1:5, UQ – Bejsajd Junajted 2:1, Sentenari Stormers – Lejks 2:5.

1. Olbeni Krik 7 6 1 0 34:5 19

2. Lejks 8 6 1 1 26:15 18

3. Sveti Đorđe 7 4 1 2 22:14 13

4. Bejsajd J. 7 4 1 2 16:12 13

5. Tuvong 7 3 1 3 14:18 10

6. Najts 7 3 1 3 12:16 10

7. UQFC 8 3 0 5 13:20 7

8. Mt Gravat 6 2 1 3 10:13 7