„Sveci“ postrojili celu ligu!

Istorijski uspeh je ostvaren! Fudbaleri Svetog Đorđa su u desetoj godini postojanja ovog mladog srpskog kluba, završili prvi deo sezone u Premijer ligi Brizbejna sa svih 11 pobeda, bez ijednog ispuštenog boda.

Za kraj fenomenalne serije ostavili su najbližeg konkurenta, ekipu Grendž Tistla, koju su u zaostaloj utakmici prvog kola pobedili sa 2:1 (1:0).

Kada je sezona počinjala u julu, nije se moglo ni pretpostaviti da će baš ovaj susret, koji je trebalo da otvori takmičenje, ali je odložen zbog jake kiše, na kraju važiti ne samo za derbi kola, već i dosadašnjeg prvenstva.

Jedni na druge, namerili su se lider iz Vilavonga i drugoplasirani gost, koji je do ovog susreta pretrpeo samo jedan poraz.

Međutim, domaći su imali na svojoj strani ne samo kvalitet, već i publiku i više nego jaku želju da ovaj deo šampionata provedu kraju kako su i počeli. Takođe, ništa manje važna bila je i činjenica da će pobedom steći veliku i teško dostižnu prednost pred završnih pet kola u kojima će igrati samo protiv rivala iz gornjeg dela tabele.

Slavlje na tribinama

Utakmica protiv Grendža počela je kako se samo poželeti može. Već posle 14. minuta sjajni Fin Bikharst je nastavio seriju golova ove sezone i doveo „svece“ do prednosti. U tim trenucima atmosfera na Sent Džordž Parku je proključala, a više od 400 navijača domaćih burno je počelo da proslavlja pobedu koja se mogla osetiti u vazduhu.

Kada je na isteku pola sata igre gostujući igrač Maksvel dobio drugi žuti karton i samim tim isključenje, bilo je jasno da će se suparnik vrlo teško vratiti u meč.

– Još pre početka meča osećao se elektricitet u vazduhu, oba tima znala su šta im donosi pobeda. Ali, naši momci su odigrali jednu od najboljih partija sezone i uz pomoć svih onih koji su došli da nas bodre uspeli smo da ostvarimo cilj. Od početka sezone nešto posebno se dešava u Vilavongu i jedva čekam da vidim šta nose naredne sedmice – rekao je golman „svetaca“ Nikola Popović, čestitajući i rezervnom timu na velikom uspehu ove godine.
Imao je trener Svetog Đorđa Oskar Langone priliku i da u drugom delu ukaže priliku i nekim igračima koji nisu omirisali mnogo premijerligaškog baruta ove sezone. Jedan od njih je Akok Deng, koji uglavnom igra za rezervni tim, ali je prvu šansu u najjačem sastavu iskoristio da se odmah upiše u strelce.

Golman Nikola Popović

Njegovim golom četa iz Vilavonga povela je sa 2:0 u 73. minutu i krenula u mirnu završnicu. Istina, uspeli su gosti ubrzo da smanje preko Mejberija na 2:1, ali to je bilo sve od njih za ovaj duel.

Trener Langone imao je na raspolaganju ove igrače: Popović, Šuša, Džonson, Smit, Katarić, Skavo, Džabel, Dejvi, Deng, Rouz, Bikharst, Norfolk, Korta, Bugarčić, Pirson.
U predigri rezervnih timova i srpski klub je pobedom takođe završio regularni deo takmičenja kao prvak. Savladali su Grendž Tistl sa 3:2, golovima Rouza u 51, Kumara u 64. i Kalahana u 80. minutu. Posle 11 kola zauzeli su prvo mesto sa 28 bodova (devet pobeda i remi – bez poraza).

Slavlje Svetaca sa navijačima

Još osam bodova do titule

Premijer liga se sada deli u dve grupe, na prvih i drugih šest timova, koje će po jednokružnom bod sistemu odigrati još pet kola do kraja sezone. Zbog vrlo čudnog sistema žrebanja, „sveci“ će u doigravanju prve dve utakmice odigrati kod kuće, a zatim čak tri na strani. Najpre dočekuju Taringu i Grendž, a onda gostuju Stormersima, Tuvongu i na kraju Olbeni Kriku. Pošto se bodovi iz prvog dela sezone prenose u završnicu, Sveti Đorđe ima veliku prednost i za osvajanje titule prvaka biće mu potrebno samo osam bodova iz preostalih pet mečeva.
Drugim rečima, prva dva meča na domaćem terenu mogla bi da budu ključna za osvajanje Premijer lige. Ove subote, na Sent Džordž Park dolaze Taringa Roversi, a utakmica počinje u 18 časova.

Devojke od 0:3 do 5:3

Ženski tim Svetog Đorđa umalo da priredi neprijatno iznenađenje u 10. kolu, pošto je na poluvremenu bilo 0:3 za gostujuću ekipu poslednjeplasiranog Anerlija. Međutim, već od prvog minuta nastavka devojke iz Vilavonga najavile su povratak u meč i rezultatski preokret.
Golovi su se nizali kao na traci: Kejtlin Mekartur u 46 i 72, Tijan Smit u 56 i 75. i Izabel Parks u 52. minutu za konačnih 5:3! U idućem kolu Sveti Đorđe igra u gostima protiv Redlands junajted, u nedelju 18. oktobra od 14.00 časova na terenu Kompas Šougraunds.

PREMIJER LIGA BRIZBEJNA

Rezultati zaostalih mečeva 1. kola: Sveti Đorđe – Grendž Tistl 2:1, Tuvong – Olbeni Krik 1:1, Akacija Ridž – Gep 4:1.
12. Najts 11 1 0 10 14:38 3
Parovi 1. kola plej-ofa (16-18. oktobar): Stormers – Olbeni Krik, Sveti Đorđe – Taringa Rovers, Grendž Tistl – Tuvong.

Чланак „Sveci“ postrojili celu ligu! се појављује прво на Vesti online.