Povratak na pobedničku stazu

U osmom kolu Druge premijer lige (NPL2) Novog Južnog Velsa, Beli orlovi iz Boniriga odigrali su najbolju partiju u ovogodišnjoj skraćenoj sezoni i savladali Spartanse iz Blektauna sa 2:0.

Nakon najlošijeg izdanja pre nedelju dana i poraza protiv Džetsa, prošle subote Orlovi su odigrali utakmicu iz snova. Ista grupa igrača, ali potpuna renesansa u igri ekipe Vejna O’Salivena i jedna od najprofesionalnije odrađenih fudbalskih zadataka viđenih na „Rigu“.

Počelo je da seva pred golom Spartansa već u 10. minutu. U bilijarskom odbijanju sa peterca šutirao je najpre Asmir Kadrić, a odbitak je Eron Piterson poslao u prečku. Potom je bek Robert Eremugo probio po krilu, nabacio, a Piterson nadskočio sve, ali ipak glavom poslao loptu preko gola gostiju.

U 25. minutu je Eremugo, momak koji puca od samopouzdanja poslednjih nedelja, u sprintu pretrčao tridesetak metara i požrtvovanim startom milimetarski precizno izbio loptu iz nogu napadača Spartansa, koji bio jedan na jedan sa golmanom Hronopoluosom. Iskusni čuvar mreže je zagrlio mladog Eremuga kao rođeno dete, dotrčao je i Ejdan Tauil da čestita, a ceo stadion je aplauzom pozdravio ovaj herojski potez.

Bonirig je odmah zatim nastavio da preti i u 28. minutu pogotkom je overio svoju dominaciju. Kadri

je nabacio, Piterson kao u video-igrici, glavom spustio loptu u nebranjeni deo mreže gostiju za vođstvo od 1:0.

Utakmica dinamičnog tempa s otvorenom i atraktivnom igrom, bila je lepa za oko i šanse su stvarane na obe strane. Nakon pola sata igre Spartansi su imali i drugu šansu, ali je Bonirigov golman lako odbranio. S druge strane, Orlovi su zapretili preko Reja Milera, koji je lepo uposlio Tauilija, ali je golman Belktauna odbranio. Na koncu prvog dela igre napadač Spartansa je neometano uputio šut glavom sa 6-7 metara, ali je bio neprecizan.

Ako je prvo poluvreme obilovalo izrađenim akcijama i šansama na obe strane, u drugom poluvremenu igrao je samo srpski tim. U trećem minutu nastavka Kadrić je presekao loptu na sredini terena, izbio pred golmana, ali je njegov šut ipak bio izblokiran.

U 52. minutu viđen je momenat vredan pobede i jedan od trenutaka koji će ostati u sećanju prisutnim navijačima. Raspoloženi Kadrić je primetio protivničkog golmana van linije i uputio projektil sa 25 metara direktno u rašlje za 2:0. Usledilo je veliko slavlje i ovacije oduševljene publike. I nakon postignutog gola Kadrić je nastavio da briljira. S lakoćom je „lomio“ Spartanse u duelima jedan na jedan, reklo bi se, kada god mu je to palo na pamet. Ukratko, bio je najbolji akter u dresu našeg tima i odigrao za čistu desetku.

Pet minuta pre isteka vremena viđena je najlepša akcija na utakmici. Piterson na ivici šesnaesterca odigrava s Kadrićem, koji povratnim pasom cepa celu odbranu Spartansa i na tacni ostavlja loptu Pitersonu, koji je međutim uspeo samo da pogodi protivničkog golmana u noge.

Džek Kjupers i Džk Armson u duelu sa igračem Spartansa

U Subotu protiv Hilsa

Pobedom u 8. Kolu, Bonirig se odlepio na tabeli upravo od večerašnjeg protivnika Spartansa. Naš tim se učvrstio na četvrtoj poziciji koja vodi u plej-of i ima četiri boda više od petolasiranog Blektauna.

Do kraja ligaškog dela takmičenja Bonirig ima još tri meča. Sledeće subote, 12. septembra, Orlovi gostuju kod Hils junajteda na Lily Homes stadionu u Blektaunu (19.00). U pretposlednjem kolu u Srpski centar u Bonirigu stižu Sent Džordž Sejnts, a u poslednjem kolu srpski tim će gostovati kod lidera, akademije Central Koust Marinersa.

Eremugo do 2022. godine

Mladi bek Robert Eremugo je igrama proteklih nedelja oduševio ne samo navijače, već i upravu Boniriga. Posle vanserijskog izdanja protiv Blektauna stigla je i zaslužena nagrada za ovog 20-godišnjaka, koji je potpisao prvi seniorski ugovor u karijeri. Robi Eremugo je potpisao do 2022. godine, što govori u prilog tome da bi dogodine trebalo da bude jedan od nosilaca igre Orlova. Mladom beku prvi je čestitao trener Vejn O’Saliven koji mu je simbolično uručio dres sa brojem 37, koji Robi nosi od početka sezone.

NSW NPL2

Rezultati 8. kola: Beli orlovi – Blektaun 2:0, Rejders – Central koust 1:3, St. Džordž Sejnts – Tigrovi 0:3, Spirit – Njukasl 2:1, Hakoa – St. Džordž siti 2:1, slobodan je bio Hils junajted

1. C. Koust (A) 8 5 2 1 28:18 17
2. Tigrovi 8 5 1 2 22:10 16
3. Spirit 5 7 5 0 2 21:16 15
4. Beli orlovi 7 4 1 2 9:7 13
5. Blektaun 7 2 3 2 12:10 9
6. St. Džordž Sejnts 7 2 3 2 12:12 9
7. Rejders 8 2 2 4 13:21 8
8. Hakoa 7 2 1 4 9:13 7