Poraz posle više od dva meseca

Svakoj seriji jednom mora da dođe kraj. Tako je okončan i niz utakmica Svetog Đorđa bez poraza u Premijer ligi Brizbejna.

Posle više od dva meseca (poslednji put izguvili 10. aprila od Akacije 0:3), “sveci” su po prvi put napustili teren pognutih glava, a ukupno treći poraz u sezoni naneo im je tim Maunt Gravat Houksa – 2:1 (2:1).

Sva tri gola pala su u prvom poluvremenu, dok su mreže u nastavku mirovale, a na terenu se vodila rovoska borba za svaku loptu. Domaći su iznenadili fudbalere srpskog kluba sredinom prvog dela, kada su u pravom “blic krigu” za samo četiri minuta dva puta zatresli mrežu Nikole Popovića.

“Sveci” su uspeli da se saberu pred kraj poluvremena i da golom Itana Smita u 38. minutu smanje prednost Maunt Gravata. Međutim, vlažan je bio barut golgetera ekipe iz Vilavonga na ovom meču, pa ni sjajni tandem Džabel – Pirson nije uspeo da pogodi mrežu, što se inače retko kada dešavalo i ove i prošle sezone.

Trener Svetog Đorđa Bobi Grem imao je na raspolaganju sledeće igrače: Popović, Džonson, Smit, Skavo, Džabel, Dejvi, Saolele, Bond, Sinerton, Bol, Korta, Falso, Da Silva, Pirson.
U predigri je rezervni tim Svetog Đorđa pobedio sa 2:0, golovima Samjuelsa i Kalahana. Rezerve srpskog kluba su četvrte na tabeli sa 23 boda (sedam pobeda, dva remija i četiri poraza, gol razlika 37:33).

Sledeću utakmicu Sveti Đorđe igra na domaćem terenu St. Džordž Park u Vilavongu, u nedelju 27. juna od 17.00 časova, protiv drugoplasirane ekipe Lejksa.

Ženski tim u “rukometnom“ stilu

Fudbalerke Svetog Đorđa odigrale su nerešeno 5:5 sa ekipom Anerlija. Golove su postigle Milica Vukadin dva i Vedrana Popović tri. Tim je igrao u sastavu: Husejnović, Jančić, Haton, Drača, B. Popović, Šuša, Čelebičanin, Vukadin, V. Popović, Popov, Petrović, Nikolić, Bičam.
Zzenski tim Svetog Đorđa je posle osam odigranih utakmica četvrti na tabeli sa 15 bodova (pet pobeda i tri poraza, pozitivna gol razlika 39:32). U idućem kolu devojke Svetog Đorđa su slobodne.

Premijer liga Brizbejna

Rezultati 13. kola: Sentenari Stormers – Tuvong 2:2, Vestern Spirit – Brizbejn Najts 4:4, Mt Gravat – Sveti Đorđe 2:1, Gep – Univerzitet Kvinslend 0:0, Lejks – Bejsajd Junajted 1:3, Olbeni Krik – Akacija Ridž 4:1.
1. Olbeni Krik 13 11 2 0 71:11 35
2. Lejks 13 9 1 3 34:29 28
3. Sveti Đorđe 13 8 2 3 41:22 26
4. Bejsajd J. 13 8 1 4 31:18 25
5. Tuvong 12 5 4 3 28:23 19
6. Mt Gravat 11 5 2 4 19:19 17
7. Univerzitet 13 5 2 6 18:27 17
8. Najts 11 3 2 6 20:29 11