Pobeda u režiji Pavićevića

Beli orlovi iz Boniriga dobili su ovog vikenda novog heroja. Sve redovniju minutažu u prvoj postavi na najbolji mogući način počeo je da koristi napadač Radovan Pavićević, koji je sa dva postignuta gola trasirao put srpskom klubu ka prvoj prvenstvenoj pobedi posle punih pet nedelja: Beli orlovi – SD Rejders 3:2.

Posle ubedljivog poraza u prošlom kolu, Bonirigu nije ostalo mnogo vremena za popravni u ostatku sezone. S ovom činejnicom u mislima, prvotimci srpskog tima ušli su u duel s Rejdersima i odlučnost se posle 90 minuta u potpunisti isplatila.

Agresivnost u napadu omogućila je Asmiru Kadriću lep šut kada je sevnula prečka u 5. minutu. Sreća ili moguć previd sudije omogućio je Orlovima da ostane 0:0 u sledećem napadu. Naime, i Rejdersi su pogodili prečku, a lopta koja se možda odbila i sa unutrašnje strane gol linije došla je do drugog igrača gostiju, čiji je šut Hronopoluos fantastično izblokirao.

Već u 11. minutu Eron Piterson je asistirao Radovanu Pavićeviću, koji silovitim šutem dovodi Orlove u vođstvo od 1:0. Međutim, prednost nije potrajala do odlaska na odmor, jer je pet minuta pre kraja poluvremena uspavanost odbrane domaćih omogućila Rejdersima da iz tri pasa dođu do izjednačenja.

Kao i kraj prvog dela igre, tako je i početak drugog poluvremena bio koban za naš tim. Nakon jednog nedosuđenog faula , Rejdersi nastavili sa napadom i nakon kratkog dodavanja poveli sa 2:1. Bio je to kao prelomni trenutak meča, jer su od tog momenta Orlovi raširili krila.

Pozdrav publici na kraju utakmice

Ubrzo, nakon kornera, Kadrić šutira, golman brani, ali na odbijenu loptu najbolje reaguje Pavićević i rezultat je opet izjednačen.

Proključalo je tada na tribinama u Bonirigu, a laknulo je i igračima. Nije prošlo dugo, a David Vranković koji je sredinom drugog poluvremena ušao u igru, asistirao je Pitersonu koji glavom dovodi Orlove u drugo vođstvo na utakmici – 3:2.

Do kraja utakmice razigrani Vranković i Kadrić bili su nerešiva enigma za Rejderse, a dvostruki strelac Pavićević ostao je uskraćen za het-trik, kada je njegov šut protivnički golman izblokirao.

Međutim, napadač Boniriga je posle utakmice i te kako imao razlog za osmeh. Njegovi golovi direktno su doprineli važnoj pobedi Orlova. Još od kraja 2019. kada je došao u redove Orlova, čekalo se da Pavićević zablista u punom sjaju.

Nakon nekoliko lakših povreda i dugotrajne borbe za mesto pod suncem, vrsni napadač je tek u ovoj godini dobio priliku da se ustali u prvom timu.

Pavićević je s vremenom dobijao na samopuzdanju, beležio asistencije, a zatim i dva gola (jedan u kupu i jednan u ligi protiv Tajgersa). Sada su napokon stvari postavljene na svoje mesto i bivši osvajač NPL1 sa Sidnej Olimpikom postao je junak pobede nad Rejdersima.

– Bila je izuzetno teška utakmica, ali borili smo se do kraja i zaslužili smo tri boda. Ne smatram sebe za junaka utakmice, već zasluge pripisujem tome što smo počeli da igramo bolje kao ekipa. Ja sam samo iskoristio svoje prilike i postigao dva gola – rekao je Pavićević posle meča.

Iako je za kalkulacije prerano, s ovom pobedom Bonirig matematički ostaje u igri da se domogne jedne od prve četiri pozicije koje bi mu omogućile promociju u NPL1. Sledeće nedelje, 6. juna, Orlovi gostuju kod Hakoe, koja je direktni konkurent za tu poziciju.

– Najiskrenije se nadamo da će ova pobeda biti prekretnica u sezoni. Plasman u “top 4” još uvek je moguć, ali neće biti lako. Ipak, ostalo je dovoljno utakmica da preokrenemo sezonu i da se plasiramo u NPL1. U svakom slučaju, nema predaje, borićemo se do kraja – poručio je Pavićević.

Naredna utakmica protiv Hakoe zakazana je za 6. jun u 15.00 časova, na terenu Hensley Athletic Field, na adresi Corish Circle, Eastgardens.

Konačno razlog za radost navijača Boniriga

Spremni da promene tok sezone

Najbolji igrač utakmice Radovan Pavićević se osvrnuo i na proteklih 18 meseci u dresu Boniriga.

– Iza nas je čudna sezona koju je potpuno odredila pandemija. Za mene je bila još teža zbog povrede pred početak šampionata, koja mi nije dozvolila da igram više. Slična priča se ponovila pred start ove sezone, ali kao šta vidite sad sam sto odsto spreman i osećam da sam u formi da doprinesem naporima ekipe da okrenemo tok sezone i da se izborimo za promociju u viši rang – kaže Pavićević.

Svi konkurenti – slavili

Orlovima nimalo ne idu na ruku ostali rezultati ostvareni u 13. kolu. Čak pet od sedam ekipa koje su bolje plasirane od srpskog kluba zabeležile su pobede ovog vikenda, pa su tri boda iz meča sa Rejdersima omogućila Bonirigu samo da zadrži korak sa ostalima, ali ne i da napravi pomak konačnom cilju.

Stoga će i značaj utakmice protiv Hakoe u narednoj rundi biti još veći.

NPL2 NSW

REZULTATI 13. kola: Beli orlovi – Rejders 3:2, St. Džordž Siti – Blektaun 3:2, Spirit – Tigrovi 1:2, Hils – Hakoa 1:4, Z. Sidnej – St. Džordž FC 0:1, Mariners – Mauntis 1:0.

1. St. Džordž siti 13 9 2 2 37:21 29

2. Z. Sidnej 13 8 2 3 32:18 26

3. Spirit 13 8 1 4 33:17 25

4. Hakoa 13 7 3 3 24:12 24

5. Tigrovi 13 8 0 5 22:23 21

6. Mariners 13 6 2 5 31:24 20

7. St. Džordž FC 13 6 1 6 15:19 19

8. Beli orlovi 13 4 3 6 22:24 15