Orlovi prejaki za „studente“

Beli orlovi iz Dajanele vratili su se sredinom prošle sedmce u pobednički ritam. U okviru 7. kola Druge državne lige Zapadne Australije, srpski klub je na domaćem terenu ostvario ubedljvu pobedu protiv Kurtin Univerziteta – 5:1 (1:1).

Tim trenera Bobija Despotovskog tražio je dobitnu kombinaciju tokom celog prvog poluvremena, u kojem je posle prosečne i uglavnom ravnopravne igre rezultat bio izjednačen. Rizidis je doveo srpski klub u vođstvo u 14. minutu, ali je samo šest minua kasnije Masranga anulirao prednst domaćina.

U nastvku je viđena potpuno drugačija slika na terenu. Orlovi su se razleteli po terenu i počeli da melju suparnika. Otpor „studenata“ konačno je popustio u 53. minutu, kada je Milan Vulin pogodio za 2:1. Od tog momenta golovi su se nizali kao na traci. Prvo je najbolji golgeter Dajanele Asa Sipits (strelac šest golova u sedam mečeva) povećao na 3:1 u 56. minutu, a Slobodan Vulin se upisao u strelce samo sedam minuta kasnije. Konačno, tačku na reviju golova srpskog kluba stavio je kapiten Lajam Merigan, drugim pogotkom u sezoni.

Pored pet postignuth golova Beli orlovi su propustili priliku da goste isprate s daleko ubedljivijom razlikom, jer su zaista bili mnogo nadmoćniji protiv poslednjeplasirane ekipe na tabeli.

Četvrtu pobedu Dajanele u ovoj sezoni ostvarili su: Peri, Eplbi, M. Vulin, Vujačić, Barker (Olujić 80’), Merigan, Stepanovski (Ognjenović 46’), S .Vulin, Rizidis (Noratto 70’), Stefoski (Dejkovski 28’), Sipits.

U predigri rezervnih timova pobedio je Univerzitet Kurtin sa 1:0 (1:0), golom Gerkea u 25. minutu. Posle sedam kola rezerve Dajanele su šeste na tabeli sa 10 bodova.

U 9. kolu koje je na rasporedu u subotu, 22. avgusta Beli orlovi su gosti Kaning sitija na terenu Burenda od 15.00 časova, a predigra rezervnih timova je dva sata ranije.

Promocija Despotovskog

Legendarni napadač Slobodan Bobi Despotovskog protekle sedmice je i zvanično promovisan u šefa stručnog štaba Dajanele. Despotovskom su na promociji dobrodošlicu poželeli svi članovi uprave kluba (na slici s leva): Željko Savić, Silvio Kosević, Bata Jovanović, Slobodan Bobi Despotovski, Mile Savić, Dragan Ristić, Ognjen Šuša i Siniša Petković.

“Sedmica“ juniora

Mladi tim Dajanele do 18 godina kanonadom golova je savladao goste sa ubedljivih 7:1 (3:1). Golove su postigli: Olujić u 20, 77. i 86, Kateri u 26, Rajičić u 40. i 67. i Hasan u 56. minutu. Mladi tim Belih orlova je deseti na tabeli sa šest osvojenih bodova.

Druga liga zapadne Australije

Rezultati 7. kola: Morli Vindmils – Mardok Univerzitet 1:2, Kingsli Vestsajd – Goznels siti 1:3, Dajanela Beli orlovi – Kurtin Univerzitet 5:1, Kelmskot Ruz – Kaning siti 2:1, Šamrok Rovers – Džundalup siti 2:2, Vaneru siti – Balga 2:2

1. Vaneru s. 7 5 1 1 20:7 16
2. Šamrok R. 7 4 2 1 16:12 14
3. Kingsli 7 4 1 2 17:9 13
4. Mardok Uni 7 4 1 2 13:14 13
5. Džundalup s. 7 3 3 1 14:8 12
6 Beli orlovi 7 4 0 3 16:11 12
7. Kaning s. 7 4 0 3 15:12 12
8. Goznels s. 7 3 0 4 17:16 9