Orlovi na bod do polufinala

Beli orlovi iz Kanbere ispraćeni su na kraći odmor zasluženim aplauzom svojih navijača. Srpski klub je u 8. kolu Druge premijer lige Teritorije glavnog grada Australije (ACT) ostvario ubedljivu i očekivanu pobedu protiv Brindabela Bluza – 3:0 (2:0), pa će moći da iskoristi predah u prvenstvu da podigne formu na još viši nivo pred završnicu sezone.

Da gosti iz Kolvela nemaju čemu da se nadaju u „orlovskom gnezdu“ jasno je nagovestio Lajon Grant već u 6. minutu. Vešti dribler je svojim trećim pogotkom u sezoni otvorio seriju golova, koju je u 38. minutu nastavio Džonatan Rejs. Orlovi su malo spustili gas u nastavku i propustili da nokautiraju grogiranog rivala. Umesto toga, samo je golom Hasana Alnuvajsira postavljeno konačnih 3:0.

U poslednjem kolu koje se igra ovog vikenda Orlovi su slobodni, ali ih zatim čeka odloženi meč iz 6. runde proti Voga siti Vonderersa. Lako bi moglo da se dogodi da baš ta utakmica odlučuje o plasmanu u polufinale prvenstva, pošto bi u slučaju očekivanih rezultata Orlovi ovog vikenda mogli da imaju isti broj bodova kao Voga siti i O’Konor, što znači da će im biti potreban barem bod iz zaostale utakmice.

Druga Premijer liga ACT

Rezultati 8. kola: Narabanda – ANU 0:4, Beli orlovi – Brindabela 3:0, Kvinbijan – Veston 3:2, Jugali – Voga siti 3:1, slobodan je bio O’Konor.

9. Narabanda 7 0 0 7 2:29 0

Parovi 9. kola (12. septembar): Veston – Jugali, Narabanda – Voga siti, ANU – O’Konor, Kvinbijan – Brindabela, slobodni su Beli orlovi.

Beograd stao u derbiju

Fudbaleri Madington Beograda izgubili su u derbiju 12. kola amaterske Premijer lige Zapadne Australije od vodećeg Severnog Perta rezultatom 1:2 (1:1). Krenulo je odlično za srpski klub, pošto je Pino pogodio mrežu gostiju u 16. minutu. Ali, samo što je lider krenuo s centra dosuđen je penal koji je pretvoren u izjednačenje. Sredinom drugog poluvremena Severni Pert je u potpunosti preokrenuo meč i ostao ubedljivo prvi na tabeli.

Ekipu Beograda je poraz koštao pada na četvrto mesto, ali će već u nedelju imati priliku za popravni, u gostima protiv ekipe Jaguara, koja ne pripada grupi jakih timova, a nalaze se u seriji od pet poraza u poslednjih šest mečeva. Meč je na programu u nedelju, 13. septembra od 15 časova na terenu „Herb Graham Recreation Centre“.

Чланак Orlovi na bod do polufinala се појављује прво на Vesti online.