Orlovi moraju na popravni

Imali su Beli orlovi plasman u veliko finale Druge Premijer lige Kanbere nadohvat ruke, ali su najpre u pretposlednjem minutu drugog produžetka primili gol za 2:2, a zatim sa penala nisu imali sreće da eliminišu O’Konor Najtse. Na kraju, 4:5 za hrvatski tim koji se tako direktno plasirao u borbu za šampionski pehar, dok će Orlovi morati na popravni.

Zahvaljujući sistemu takmičenja, ekipa trenera Grema Plata imaće priliku da iduće subote protiv ekipe Australijskog Nacionalnog Univerziteta ipak izbori plasman u završni meč sezone, gde ih ponovo čekaju veliki rivali Najtsi, samo ovaj put na njihovom terenu u Dikinu.

A sve je minule nedelje krenulo na vodenicu srpskog tima. Na domaćem terenu u Vodenu, Bele orlove je u vođstvo doveo Ohajo Asikija, golom u 50. minutu. Međutim, devet minuta kasnije izjednačio je Jadrić i do kraja susreta rezultat se nije menjao.

Neizvesnost se prenela u produžetke, u kojima su ponovo bolje počeli igrači našeg tima. Kad je u 112. minutu Dejvid Kemp doveo Orlove u novo vođstvo od 2:1, činilo se da će O’Konor konačno pasti ove sezone. Ali, tako nije mislio igrač gostiju Šešelja koji je u 119. minutu, na samo nešto više od 60 sekundi pre kraja drugog produžetka, uspeo da donese svom timu izjednačenje i uvede meč u penal seriju. Sa 11 metara, igrači Najtsa su bili nepogrešivi, a Orlove je jedan promašaj skupo koštao.

Trener Belih orlova Grem Plat imao je na raspolaganju ovih 16 igrača: Oven, Džons, Kern, Hejtli, Rajan, Biton, Asikia, Hjuit, D. Santrač, Eldžamudi, Bonet, Ajuel, M. Santrač, Kemp, Kalen-Rua, Noveski.

ANU siguran

U drugom meču razigravanja, takozvanom eliminacionom finalu, ekipa ANU je sa 2:1 savladala Kvinbijan Siti i biće rival našim Orlovima ove subote u utakmici vrednoj velikog finala.

Odložen meč Beograda

Utakmica 19. kola Prve amaterske lige Perta, između Madington Beograda i Goznels Sitija nije odigrana zbog nevremena. Uoči početka utakmice rezervnih timova loše vremenske prilike primorale su sudije da otkažu oba meča, na terenu „Nikola Tesla“, a novi termin biće naknadno određen.

U narednom 20. kolu Madington Beograd igra u gostima protiv ekipe Subijako. Meč je na programu u nedelju, 8. septembra od 15.00 časova.

Beograd trenutno zauzima drugo mesto na tabeli, sa sedam bodova iza vodećeg Kvins Parka koji ima i utakmicu više. Do kraja sezone ostala su još tri kola.

Чланак Orlovi moraju na popravni се појављује прво на Vesti online.