
Snimak telefonskog razgovora lidera SNSD Milorada Dodika i predsednika SDA Bakira Izetbegovića objavljen je danas nakon prepucavanja putem društvenih mreža i poziva Izetbegovića da snimak bude objavljen. Dodik je danas uzvratio pozivom njemu, ali i svima koji eventualno poseduju takav snimak, da ga javno objave, što se i dogodilo.
Srpski glasnik je ekskluzivno objavio snimak razgovora prepunog prepucavanja i oštrih reči.
“Psuješ nam genocid, rušiš državu i dodvoravaš se Izraelu koji kolje decu”, rekao je Izetbegović Dodiku.
On mu je uzvratio: “Pretiš mi. Šalješ mudžahedine na mene”.
Evo snimka celog razgovora sa Srpskog glasnika:
Objavljen snimak razgovora Bakira Izetbegovića i Milorada Dodika. (https://t.co/IOTw9QwXI9)
Izetbegović Dodiku: “Psuješ nam genocid, rušiš državu i dodvoravaš se Izraelu koji kolje djecu”
Dodik Izetbegoviću: “Prijetiš mi. Šalješ mudžahedine na mene” pic.twitter.com/c71NnExDHW— Istraga.ba (@IstragaB) June 25, 2026
Ranije je Dodik na društvenoj mreži napisao:
„Bakir je tražio da se objavi snimak našeg razgovora. Siguran sam da je on snimio. Dajem mu saglasnost da to uradi. I svi drugi koji su taj razgovor snimili imaju moju saglasnost da ga objave“, napisao je Dodik na društvenim mrežama.
Da podsetimo, do sukoba je došlo nakon što je Izetbegović govorio o Dodiku u gostovanju na TV. Lider SDA Bakir Izetbegović je zatim tvrdio da ga je predsednik SNSD-a Milorad Dodik pozvao telefonom nakon njegovog gostovanja na Federalnoj televiziji, prenose Nezavisne. Izetbegović navodi da je tokom razgovora ponovio svoje ranije stavove o Dodiku i pozvao ga da objavi kompletan snimak razgovora ukoliko je on zaista sniman.
Šta je Izetbegović rekao u intervjuu
„Nakon sinoćnjeg intervjua na Federalnoj televiziji, u kojem sam ponovio da se Milorad Dodik mora ukloniti iz politike, onako kako to nalaže sudska presuda, i da je najveća štetočina u Bosni i Hercegovini, danas sam odgovorio na njegov nervozni telefonski poziv. Sve što mislim, što sam i do sada javno govorio o njemu i njegovoj politici, pa i više od toga, ponovio sam mu i tokom telefonskog razgovora“, napisao je na društvenoj mreži X Izetbegović i dodao:
„S obzirom na to da je razgovor od strane Dodika očigledno sniman, pozivam ga da snimak ne cenzuriše, već da ga u cijelosti objavi“.
Bakir Izetbegović, lider SDA izjavio je, gostujući na Federalnoj televiziji, da se „Milorad Dodik nekom silom mora riješiti“. Zatim se oglasio Dodik, koji je rekao da će Izetbegovića pozvati da porazgovaraju.





