Majstorije Đurića i Mileusnića

Minulog vikenda počela je nova sezona A-lige, a među igračima koji su obeležili premijerno kolo bili su srpski fudbaleri Milan Đurić i Nikola Mileusnić.

Novajlija u australijskom fudbalu Milan Đurić postigao je majstorski gol na debiju za Central Koust Marinerse, ali ni njegova bravura nije pomogla timu sa Centralne obale da osvoji makar bod protiv Vonderersa u Zapadnom Sidneju – 2:1.

Iskusni Đurić, nekadašnji vezni fudbaler Jagodine i novosadske Vojvodine, lansirao je u 36. minutu pravi projektil sa oko 20 metara, a lopta se od prečke odbila u mrežu domaćina za 0:1. Međutim, kapiten Vonderersa Mičel Djuk se sa dva pogotka pobrinuo da njegova ekipa izbegne neprijatno iznenađenje na novom „Bankvest“ stadionu u Paramati.

Uspešni na otvaranju sezone bili su i šampioni Australije. Fudbaleri Sidneja predvođeni našim Milošem Ninkovićem ostvarili su „tesnu“ pobedu u Adelajdu protiv Junajteda (3:2), ali je najlepši trenutak meča bio pogodak napadača domaćih Nikole Mileusnića iz slobodnog udarca u 28. minutu.

Meč je obeležio dvostruki strelac Adam Le Fondr, mada je tri boda nebesko-plavima“ doneo novi igrač Rajan Mekgauan, koji je u samom finišu meča zabio otrovnu strelu u srca navijača svog bivšeg kluba Adelajda.

Remi u gradskom derbiju

Najveće razočaranje bio je gradski derbi Melburna, koji je odigran pred više od 33.000 ljudi na „Marvel“ stadionu. Veliki rivali Viktori i Siti podelili su bodove u utakmici bez pogodaka, u kojoj su obe ekipe suviše taktizirale, a duel je bio nabijen tenzijom s obe strane.
Debi u zvaničnim mečevima na klupi Melburn Viktorija imao je nemački stručnjak Marko Kurc, koji je u pauzi između dve sezone nasledio dugogodišnjeg trenera ove ekipe Kevina Maskata. Kurc je prethodno trenirao Adelajd junajted.

Чланак Majstorije Đurića i Mileusnića се појављује прво на Vesti online.