Dajanela neosvojiva tvrđava

Fudbaleri Dajanela Belih orlova u ovogodišnjem prvenstvu Druge državne lige Zapadne Australije ne poznaju prepreke. Deseti meč i deveta pobeda ekipe Slobodana Despotovskog došli su kao potvrda dominacije, pošto je i protiv solidne ekipe Mardok Melvila ostvaren prilično siguran uspeh – 2:1 (1:0).

Mrežu gostiju načeo je sve efikasniji defanzivac Džošua Kjuser u 33. minutu i omogućio tako srpskom timu da u nastavku igra rasterećenije. Prednost je donela i sigurnost u igri, pa se u drugom poluvremenu igrala viktorija pred golom Mardoka. Nizale su se šanse od prvog minuta, a najpovoljnija je krunisana još jednim pogotkom u 52. minutu.

Sjajni dribler Saša Njegić, koji je svih 90 minuta stavljao na muke odbranu gostiju, zario se po desnoj strani kao šilo u kazneni prostor rivala, oslobodio se svojih čuvara i kao na tacni poslužio robusnog napadača Nikolu Talimdžioskog koji iz peterca rutinski pogađa mrežu za 2:0.

Da su Orlovi bili pribraniji u nastavku, prednost bi bila i ubedljivija. Ovako, gosti su uspeli da 13 minuta pre kraja smanje prednost, ali ne i da učine nešto više. Zasluženo se prolomila pesma punog gledališta, a zatim su i igrači sa stručnim štabom iz sveg glasa otpevali klupsku himnu “Igrale se delije”.

Trener Despotovski se na meču protiv Mardoka odlučio za sastav: Aleksić, Kjuser, Vilson (Ninković 21’), Maki, K. Despotovski, Mekgigan, Stepanovski, Masonda, Njegić, Higni, Talimdžioski (D. Makenzi 75’).

Ovom pobedom Dajanela je uvećala prednost u odnosu na prvog pratioca, pošto je Kingsli Vestsajd u ovom kolu posustao i izvukao samo bod na gostovanju kod trećeplasiranog Vanerua. U narednom kolu upravo će Kingsli biti rival srpskog kluba i Orlovi imaju šansu da se pobedom potpuno “odlepe” od jedinog ozbiljnog konkurenta. Meč se igra u subotu, 19. juna od 18.00 časova na terenu Kingslija – Čičester Park.

Porazi rezervi i juniora

U susretu rezervnih timova Beli orlovi su poraženi od Mardoka sa 1:2 (0:2). Gol za drugi tim Dajanele postigao je Kacurkov u 63. minutu. Rezerve su igrale u sastavu: Damjanoski, Olujić (Duku 57’), Kacurkov, Zadeh (Dumenopulos 46’), Vinson, Nadju (Ivančević 67’), Stefoski (Macura 46’), Radonić, Žmukić (Mohamadi 46’), Dragojević, Rizidis.

Rezervni tim Dajanele je posle ovog poraza pao na drugo mesto na tabeli sa 21 bodom, jednim manje od lidera Džundalup Sitija.

U meču juniorskih timova do 18 godina Beli orlovi su pretrpeli ubedlnjiv poraz 5:1 (2:0) i sada zauzimamju osmo mesto na tabeli sa 10 bodova.

Navijali za Noleta

Veče posle pobede nad Mardokom, u klupskim prostorijama Dajanele upriličeno je organizovano gledanje finala Rolan Garosa, u kojem je Novak Đoković posle velikog preokreta pobedio Stefanosa Cicipasa. Iako je meč trajao da ranih jutarnjih časova, oni koji su došli da zajedno navijaju za Noleta nisu se pokajali. Uz dobru hranu i piće slavio se uspeh najboljeg tenisera sveta.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 10. kola: Balga – Šamrok Rovers 0:1, Goznels Siti – Kelmskot Ruz 2:0, Vaneru Siti – Kingsli Vestsajd 1:1, Morli Vindmils – Džundalup Siti 2:2, Dajanela Beli orlovi – Mardok Melvil 2:1, Kertin Univerzitet – Kaning Siti 0:2.

1. Beli orlovi 10 9 1 0 28:7 28

2. Kingsli 10 8 1 1 24:9 25

3. Vaneru S. 10 5 3 2 14:11 18

4. Goznels S. 9 4 2 3 12:9 14

5. Kertin Uni 9 4 2 3 14:13 14

6. Mardok 10 4 2 4 11:13 14

7. Šamrok R. 9 3 3 3 25:16 12

8. Kaning S. 10 4 0 6 13:21 12