Bonirig potopio Tigrove sa severa

Bonirig je prošle subote sa kamatom naplatio sve dugove Tigrovima sa severa. Za Nesrećan remi u prvom delu sezone, te ispadanje iz FFA kupa upravo od Tigrova, Orlovi su se revanširali sa najubedljivijom pobedom u tekućoj sezoni demoliravši goste iz Taramare sa neverovatnih 6:0.

Nakon uvodnog odmeravanja snaga, i polušansi za naš tim u 10. minutu za Kadrića, pa u 17. kada je Vranković bio neubedljiv lobom, na stadionu Boniriga usledio je pravi fudbalski vatromet u sledećih 70 minuta igre.

U 20. minutu Brejdi Smit furiozno se probio po desnom boku 20. i fenomenalno prebacio odbrambeni zid gostiju, a Rej Miler je nadvisio odbranu Tigrova i zakucao loptu za 1:0. Potom je Asmir Kadrić nakon prodora Pitersona i gužve u petercu ugurao loptu za 2:0 u 32. minutu. Nakon drugog gola napadi Orlova nisu jenjavali. Vranković je u 35. minutu nadskočio odbranu gostiju, njegov odbitak Zonjić je raspalio ali je bio neprecizan.

U nastavku opet dominacija našeg tima. Napadali su u talasima i u 54. minutu Adilović je pogodio prečku, a lopta se odbila do Vrankovića, koji je niskim šutem po zemlji povećao rezultat na 3:0. Već tri minuta kasnije iz kontre je Kadrić poleteo po levom krilu i povratnom loptom pronašao Adilovića, koji je povisio na 4:0.

Rapsodija Belih orlova nastavljena je i u završnici meča. Maestralnom Reju Mileru posrećio se relativno slab šut koji je završio pod prečkom, a protivnički golman je samo ispratio pogledom za 5:0. Nakon primljenog gola, gostujući čuvar mreže zaradio je i žuti karton zbog verbalnog sukoba sa navijačima Orlova. Zavesa na prelepu fudbalsku feštu spuštena je u 75. minutu golom Džordana Krajtona koji je sa dva metra glavom spustio loptu za konačnih 6:0.

Neka se spreme Marinersi

Koliko je dominantna bila pobeda našeg tima najbolje govori podatak da gosti nisu uputili niti jedan gol u okvir Kronopulosa. Sedam zadnjih kola družina Vejna O’Salivena ne zna za poraz. Tačnije, zabeležili su šest pobeda i jedan remi.

Sa ovom pobedom Bonirig se probio na 3. mesto i uveliko se približio vodećem dvojcu Hils junajtedu i Marinersima. Upravo u sledećem kolu, u nedelju 28. jula sa početkom od 16 časova, Orlovi gostuju kod lidera Marinersa, i imaće priliku da nastave lepu seriju na Nortbriy ovalu.