U timu novog prvaka Evrope i naš zemljak

Finale CEFL boul XII je odigrano pred 3.500 gledalaca a Svarko Rejdersi Tirol (SWARCO Raiders Tirol) su uspeli da nadigraju Divlje veprove iz Kragujevca rezultatom 55:20 i tako posle 2011. godine ponovo osvojili jednu evropsku titulu.

Za Rejderse iz Inzbruka, koji pripadaju samom vrhu američkog fudbala u Evropi, igra i Filip Vlajić, poreklom iz Petrovca na Mlavi. Prošle sezone, postao je standardni igrač seniorske ekipe sa kojom je odmah osvojio titulu prvaka Austrije, a iste godine je postao i reprezentativac Srbije u ovom sportu sa kojom je na Evropskom prvenstvu B kategorije u septembru 2016. godine osvojio srebro.

Za brojne zemljake iz Srbije koji žive u Inzbruku i Tirolu bila je ovo posebna utakmica, jer je prava retkost da u okviru nekog takmičenja gostuje srpska ekipa na Tivoli stadionu u Inzbruku.